S velkou převahou vyhráli pačtí basketbalisté Final four, které se konalo za účasti prvních čtyř týmů z dlouhodobé části Východočeské basketbalové ligy.

Vítězstvím si zajistili nejen postup do druhé ligy, ale rovněž tím i oslavili výročí pětasedmdesáti let basketbalu ve městě. Se složením v jakém nastoupili k oběma utkáním, bylo zřejmé, že je výhra nemůže minout, ale že ve finále rozdrtí zálohu prvoligových Svitav o pětatřicet bodů dokonce se stovkou, to čekal málokdo.

K ÚSPĚCHU VEDLY DVĚ JASNÉ VÝHRY

Už v seimifinále ukázala Nová Paka svoji sílu, když soupeře z Vysokého Mýta porazila přesvědčivě 78:60.

A finále bylo ještě jasnější, když Nová Paka přehrála rezervu Svitav 102:67.

Domácí tým doplnili ještě Věrek Sucharda a Jan Bajer.

Od začátku zápasu bylo vidět, že Svitavy na dobrý výsledek moc šancí nemají. Sokolové si vytvořili do poločasu náskok, bez jednoho bodu o třicet a o vítězi již nebylo sporu, i když ve třetí desetiminutovce domácí basketbalisté přestali hrát a hosté toto období vyhráli 27:19. Naštěstí domácí se v závěrečném hracím období opět vzchopili a nejlepší hrou v utkání, kdy soupeř několikráte pouze přihlížel jejich výborným akcím, dotáhli finálové utkání do vítězného konce se stovkou, o pětatřicet bodů. Zlatou ručku prokázal nejmladší Jakub Tegel, kterému se v semifinále moc nedařilo, ale tentokrát nasázel do soupeřova koše čtyřiadvacet bodů. Výborně zahrál Radek Banýr, který byl zvolen i nejlepším hráčem.

Ale i většina zbývajících hráčů by se za své výkony nemusela stydět hrát ve druhé lize, kam je vítězství poslalo. Po vítězném utkání za potlesku packých příznivců převzali sokolové jeden velký putovní pohár a jeden menší, který postaví do vitriny vedle dalších pohárů ve sborovně sokolovny.