Nadcházející závodní sezona 2017 bude pro Filipa Salače velice náročná. Nejen, že bude pokračovat v šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup, ve kterém se v letošní sezoně dokázal prosadit, vyjet si celkové deváté místo a stát se tak nejlepším nováčkem, ale také vstoupí do celého šampionátu mistrovství světa juniorů, který je neméně prestižní jako Red Bull MotoGP Rookies Cup, o čemž svědčí nabité startovní pole jezdců mnoha národností.

Spojením pardubického týmu Montáže Brož racing team a jičínského MVR Mortosport vznikl unikátní projekt podpory mladých nadějných talentů z ČR v závodech silničních motocyklů. O kvalitě juniorského šampionátu svědčí výsledky jezdců typu Pawi, Canet, Bulega, kteří po přestupu z CEV v prvním roce moto GP brali dohromady 411 bodů (8x umístění na pódiu, 3x pole position a 3x vítězství)!

Jiří Brož, majitel týmu: „Filipa již podporujeme delší dobu jako mladého nadějného jezdce a musím říci, že do této doby mě nezklamal. Postupuje systematicky, je do závodů zapálený a má to správné závodnické srdce. Doufám, že bude stále stejně růst a dělat radost nám všem. V další sezóně bude manažerem týmu Martin Vitík, který má letité zkušenosti ze závodů mistrovství světa, vkládáme tak společně s ním do Filipa velké naděje a věříme, že se mu bude dařit jak v Juniorském mistrovství světa, tak v RedBull Rookies cupu."
Martin Vitík, manažer týmu:

„Těší mě, že motocyklová federace má zájem podporovat mladé jezdce. V našem případě Filipa Salače. Za celý tým můžu říci, že jsme velice dobře technicky vybaveni. Podařilo se nám zakoupit letošní model KTM RC250GP, na které jel v této sezóně Philipp Öttl. S tímto motocyklem v letošním roce vybojoval poleposition v texaském Austinu a také nejrychlejší kolo v závodě na RedBull Ringu. Techniku i jezdce máme tedy skvělé, nyní nás čeká mnoho tvrdé práce, abychom do nadcházející sezóny vyrazili stoprocentně připraveni."

Filip Salač, jezdec: „Čeká nás určitě těžká sezóna. Budu závodit i proti jezdcům, kteří jedou mistrovství světa, ale i proti klukům, se kterými jezdím RedBull Rookies Cup. Moc se na to těším."    (dr, re)