Po dlouhé zimní přestávce se tradičně otevře motocyklová sezona závodníků na Jarní ceně Brna.

Jezdci v ní otestují po pauze svoji formu a své stroje. Mezi mnoha třídami se v Brně již po několikáté představí závodník z Hořic LUKÁŠ FIKKER. Ten bude v letošním seriálů závodů na přírodních okruzích usilovat o titul. Mladý jezdec, který vyrostl na motodromech a postupně přesedlal k mnohem nebezpečnějším závodům na přírodních okruzích, věří, že se mu na Masarykově okruhu bude dařit. Startovat bude v kategorii Sportproduction 125 a motorku bude testovat i v Twinech. Tréninky začínají už zítra.

Za vámi je dlouhá zimní pauza. S jakými cíli půjdete do nové sezony?
V loňské sezoně nás zradila technika. Letos chceme určitě bojovat o titul v třídě Sportprduction 125 snad se nám to povede. Dále chceme testovat v kategorii Twinů. V Brně to budeme zkoušet v trénincích, uvidíme, jak mi to půjde. Ve Starém Městě už v nich chceme nastoupit i do závodu.

Začínal jste závodit na motodromech, můžete mít v Brně mírnou výhodu proti soupeřům?
Jde hodně o trénink. Na přírodních okruzích se musí myslet hlavou, přece jen, když spadnete třeba v Brně, tak je to celkem bezpečné, zatímco na přírodních okruzích se můžou stát nepěkné věci.

Proč jste vyměnil bezpečnější motodromy za přírodní okruhy?
Zlákala nás rozhodně kubatura, která už se na klasických okruzích nejezdí. Navíc roadracingové závody jsou pro mě zajímavější.

Vy jste se za posledních pár sezon na přírodních okruzích zlepšil, je to hodně o zkušenostech, které získáváte?
Je pravda, že když stejnou trať po několikáté, tak víte, kde si co můžete dovolit. Stále tam musí být respekt, ale dá se zrychlovat. Hodně záleží i na technice.

Takže na Jarní cenu Brna jedete s nejvyšším ambicemi?
To určitě. Chceme se porvat o vítězství. Už v pátek začínají tréninky, tak uvidíme, jak to půjde. Doufám, že bude pěkné počasí a závody vyjdou.

Objíždíte seriál přírodních okruhů, je váš nejoblíbenější ten hořický, který je pro vás doma?
To bych neřekl. Já mám rád trať v Dymokurech, kde se jezdí velmi rychle.

A Hořice?
Ty jsou opravdu velmi těžké, ale já věřím, že se mi tady v letošní sezoně povede zajet dobrý výsledek.

V Brně se představí také matador Červený

Začátek sezony si nenechá uniknout ani vynikající roadracingový jezdec Marek Červený ze Stračova. Závodník, který drží absolutní rekord na legendární hořické trati bude v Brně startovat v třídě nad 600 kubických centimetrů.
Červený dokázal v loňské sezoně dosáhnout na třetí místo v seriálu IRRC, což je neoficiální mistrovství Evropy na přírodních okruzích. Což byl pro tohoto zkušeného jezdce ve své premiérové sezoně v nejsilnější kubatuře velký úspěch.
Držitel dvou titulů z IRRC v třídě supersportů, tedy třídy do 600 ccm bude chtít navázat na výsledky z loňské sezony. V té se zúčastnil i slavného závodu Macau GP, kde se střetl s nejlepšími road racingovými jezdci světa.
Dalším kandidátem na umístění na stupních vítězů bude v kategorii sportproduction 125 hořický závodník Marek Zíma, který dokázal v loňském roce Jarní cenu Brna vyhrát, to bude chtít napodobit i tuto neděli, kdy se hlavní závody jedou.