Bilance:
VÝSLEDKY Z FRANCIE
Touring Autocross: 1. Fejfar, 2. Výborný, 3. Kárai. Buggy 1600: 1. Musil, 4. Nosálek, 5. Jordák. Suberbuggy: 1. Stubbe,… 6. Kubíček, 7. Turek. Junior buggy: 1. Franc.

Do francouzského Saint Georges du Montaigu odjížděl tým po krátkém testu ve Štikovské rokli ve čtvrtek a stejně jako na víc než sto třicet jezdců tam na ně čekalo nedaleko Nantes velké vedro.

Co rozhodlo
Podle přímých účastníků bylo v neděli na slunci až padesát! stupňů. To zkomplikovalo situaci i pořadatelům, kteří se sice činili, ale měli s kropením trati značné problémy. Václav Fejfar sice v měřeném tréninku o nějakou tu setinku zaostal za Tamásem Káraiem, ale stejně jako on, své dvě jízdy vyhrál a do třetí už nenastoupili.

Václav Fejfar na stupní nejvyšším.Ve finále se do raketového vedení dostal lužanský jezdec, kterého v těsné vzdálenosti sledoval největší soupeř Kárai. Nejprve podjel Výborného mitsubishi a dotahoval se na vedoucího Fejfara. „Jezdili jsme pak kolo na kolo a svedli krásný souboj, který se musel líbit. Musím přiznat, že tentokrát jel Tamás férově. Přesto mám fabii notně otlučenou od jiných. Ani nevím, proč to dělají,"…,dodává s povzdechem v hlase při sčítání škod, ale s výsledkem spokojený jezdec. V závěru finále již po několikáté maďarský závodník doplatil na zradu techniky. Fejfar vyhrál přesvědčivě o 8,5 sekundy před Výborným, který Káraie před cílovou páskou předjel. Kárai už ztrácel na vítěze téměř třináct sekund. Václav Fejfar je jako letní počasí – to se v Čechách blížilo o víkendu třicítce a lužanský jezdec se na dosah přiblížil třicítce vítězství v závodech mistrovství Evropy. Francouzský triumf se zastavil na čísle dvacet osm!

„Tentokrát bylo velkým soupeřem i počasí – kolik jsme měli v autě ani netroufám odhadnout. Těžká byla i trať, značně rozbitá, plná kamínků a oblázků, úplně jiný povrchu než jinde. Auto jsme museli právě trati během víkendu hodně přizpůsobovat," přiblížil premiérový evropský závod na této trati Václav Fejfar.

Česká hymna se hrála i v závodech kategorie Buggy 1600, kde si konečně připsal prvenství Ondřej Musil. Za svůj výkon si ho zasloužil už v předchozím závodě v Nové Pace. Čtvrtý dojel Nosálek a pátý Jordák. Superbuggy opanoval Stubbe, nejlepší z Čechů Kubíček obsadil šestou pozici a sedmý dokončil závody Turek.V Junior buggy tvoří většinu účastníků Češi a mezi dvanáctkou jezdců vyhrál Radek Franc. Další závody se uskuteční v polovině srpna v maďarském Nyirádu. V té době už by mělo být známé rozhodnutí ohledně předčasně ukončeného závodu v Seelowu. ⋌Pavel Vydra