Už s předstihem bylo jasné, že se tohoto podniku zúčastní nejlepší evropští jezdci a konkurence bude obrovská. To se naplnilo přesně do puntíku.

Domácí fanoušci navíc museli být nadšeni z počínání zkušeného matadora Václava Fejfara. Tomu se společně s týmem vydařily víkendové závody na výbornou. Auto fungovalo skvěle a Fejfar potvrzoval své kvality. Vyhrál všechny rozjížďky a vše završil finálovou jízdou, kde porazil slovenského závodníka Marcela Dleska.

V Jírových sadech v Nové Pace byl v sobotu odhalen pomník hrdinům vzdušných bojů 2. světové války. V Suchardově pa byla zahájena vernisáží výstava Novopačtí rytíři nebes. Foto: facebook
FOTO: Novopačtí vzdali poctu válečným letcům

Třetí dojel Lukáš Červený. Největší Fejfaru rival Otakar Výborný se do cíle ve finále nepodíval. Parádní souboj se odehrál ve třídě Junior Buggy, tam ve finále dlouho vedl Václav Kindl, ale těsně před cílem ho předjel Jakub Novotný a ve Štikovské rokli si dojel pro cenné vítězství.

Kategorii Buggy 1600 opanovali zahraniční jezdci, když vyhrál Němec Markus Wibbeler před svým krajanem Holzleitnerem.Vše vyvrcholilo královskou třídou Super Buggy. V té si to o vítězství rozdali Ervincs Grencis s Petrem Nikodém. Z vítězství se nakonec po pěkném souboji radoval lotyšský pilot. Na stupních vítězů je doplnil Radek Jordák. Na Jakuba Kubička zbylo až nepopulární čtvrté místo.

Výsledky:
MČR v autokrosu: Junior Buggy: 1. Jakub Novotný, 2. Václav Kindl, 3. Styn Jaspers (Niz.)
Touring Autocross + D5: 1. Václav Fejfar, 2. Marcel Dlesk (Slove.), 3. Lukáš Červený.
Buggy 1600 + D8: 1. Markus WIBBELER, 2. Marvin HOLZLEITNER (oba Něm.), 3. Mário Gradwohl (Rak.).
Super Buggy + D7: 1. Ervín Grencis (Lotyš.), 2. Petr Nikodém, 3. Radek Jordák.