Hezký závěr
Mezi více než stovkou přihlášených nechybí ani čerstvý mistr Evropy Václav Fejfar, který zde zakončí svoji „zlatou" sezonu. Vloni svoji kategorii Touring Autocross s vozem Škoda Fabia v Humpolci suverénně vyhrál. Letos budou jeho největšími soupeři Ladislav a Jan Brožkovi, Jiří Bret, Aleš Mrkáček, Ota Výborný a další.

V dalších divizích se mimo jiné představí Petr Bartoš, Jaroslav Hošek, Roman Keřka, Ondřej Musil, Jakub Kubíček, Daniel Pytloun, Jakub Bartoš, Wiely Albers nebo Tomáš Pospíšilík. Divákům se představí i bývalí úspěšní autokrosaři v setkání legend – mezi šestadvaceti, kteří potvrdili účast, budou i Stanislav Landa, Alois Havel, Karel Havel, Jan Hovorka a jiní.

Závodit se bude na trati „Pod Vilémovským lomem", délka jednoho okruhu činí 805 metrů. Oficiální tréninkové jízdy začínají v 8.40 hodin, od jedenácti startuje první série rozjížděk, od půl druhé se jede druhá série rozjížděk a v půl čtvrté začínají finálové jízdy.

Racer buggy je jedou na pět a ostatní na osm kol. Šestadvacátého října se řada autokrosařů a rallykrosařů představí v Jičíně, kde dojde k slavnostnímu vyhlášení výsledků letošní sezony. ⋌Pavel Vydra