Ve středu se vydal tým na cestu, autokrosovou elitu přivítá město Saint Igny de Vers.

Po nepříjemné události při závodech v Lučenci, kde ho výrazně poškodily nedovolené ataky Maďara Káraie, se pokusí lužanský jezdec umazat co nejvíce bodů z Makarovova náskoku a zároveň poodjet Káraiovi. Součet materiálních škod, které Fejfarovi způsobil jen v Lučenci, čítá více než padesát tisíc. A tak věřme, že se naplní vize sportovních komisařů, kteří si prý již divokého Maďara pohlídají…

Odhodlání

Autokrosovou elitu přivítá malebné francouzské městečko v horách Saint Igny de Vers nedaleko Lyonu.

„Vloni jsem zde startoval poprvé a moc se nám tady líbilo. Obtížná trať mi vyhovuje. Není rovinatá, jsou zde táhlé zatáčky, kamení. Důležitá je tady správná volba stopy. Věřím, že když nás nezradí technika, tak uspějeme,“ hodnotí stručně své šance český reprezentant.

A právě vůz prošel v třítýdenní přestávce mezi závody důkladnou repasí, neboť teď již následují čtyři závěrečné závody v rychlém sledu.

„Hned po příjezdu z Lučence jsme vymontovali motor a poslali jej na kontrolu do Nizozemska k panu Calleghanovi. Musím opět pochválit partu mechaniků, kteří udělali v přípravě na rozhodující závody maximum. A nesmím zapomenout ani na další dva, kteří mi umožnili vůbec do Francie odjet – Otakara Čílu a MUDr. Richarda Zachovala. Za jejich pomoc se chci odvděčit co nejlepším výkonem.“

Tým Václava Fejfara odjel do Francie ve středu večer. Oficiální tréninky začínají v sobotu od 14 hodin. První rozjížďky startují týž den v 17.15. V neděli se jedou od půl jedenácté druhé rozjížďky a od půl třetí třetí rozjížďky. Závody zakončí finálové jízdy od šestnácti hodin.

Pavel Vydra