Hráči se sjeli z celých Čech na 3. EG CUP – jeden ze šesti turnajů nejvyšší kategorie, aby bojovali o body do extraligy. Předseda AMK Nová Paka Bohumil Kužel umožnil využití celého překrásného areálu hráčům EGC Jičín k důstojnému uspořádání tohoto prestižního turnaje. Podařilo se plně využít přírodní i umělé překážky na všech deseti jamkách. Především velké převýšení a ploty v kombinaci se svodidly připravily krušné chvíle všem golfistům.

Tohoto typu turnaje se může zúčastnit až osmačtyřicet hráčů. Za poměrně nízkou účastí hráčů podle slov předsedy České asociace extrémního golfu (ČAEG) Filipa Šrámka bylo více faktorů. Jedním z nich premiéra vrcholového turnaje v našem regionu, dále zvláště náročné podmínky a především nevyzpytatelné počasí.

Po základních deseti jamkách se do finále (mezi nejlepších 16), hrané na další tři jamky probojovali všichni favoriti a vyšlo zajímavé složení: hráči z Litvínova, Mostu, Dobrušky, Písku i Jičína.

Nakonec si po dramatickém závěru vítězství vybojoval o jediný úder R. Hodek z Mostu 39+10 před F. Šrámkem (Litvínov) 38 +12, třetí skončil J. Lipovský (Písek) 41+11. Jičíňáci skončili takto: M. Jedlička obsadil dělené 5. místo (43+11), P. Čeřen a V. Jedlička po shodném výsledku 43+16 skončili na děleném 8. místě. M. Raulím 11. (48+14), P. Berný 12. (50+14) – nejlepší senior. M. Petrová se jediná z žen probojovala do finále, kde překvapila a posunula se na 15. místo (56+15) a K. Kubánek, kterému finále těsně uniklo (59), přestože na jedné z jamek dosáhl vynikající dvojky!

Jičíňáci své prostředí nedokázali tedy plně využít, ale co se nepovedlo v jednotlivcích, to nahradila soutěž družstev. EGC Jičín těsně zvítězil a posunul se v celostátním žebříčku na druhé místo!

Turnaj v extrémním golfu se zásluhou pivních slavností uskutečnil poprvé za hudebního doprovodu. Podrobnosti o soutěži můžete nalézt na stránkách asociace: www.caeg.cz ⋌(gmj )