Aquadrom s přilehlým dětským hřištěm sice nedosahuje velikostí sjezdovek a dalších tradičních hřišť, ale zato přilehlé venkovní bazény, velké množství překážek a stromů dělá z tohoto tradičního turnaje velice atraktivní a vyhledávaný sportovní podnik.¨

Letos se ho zúčastnilo přes třicet hráčů z celých Čech. Z Jičína vyjela poměřit svůj um pouze čtveřice hráčů, a to s cílem udržet vedení v celé extralize a co nejlépe zabodovat v jednotlivcích.

Přes velké množství rozmanitých překážek a jemný déšť, bylo stejně jasné, že turnaj bude velmi vyrovnaný. Především kratší vzdálenosti jednotlivých jamek zvyšovaly naděje všem hráčům a favorité neměli dopředu nic jisté. Po základních 10 jamkách se v čele usadil dosavadní vedoucí hráč EEG F. Šrámek s 31 údery. Za ním P. Šváb (oba z Litvínova) s naším Mírou Jedličkou – 33.

S jediným úderem ztráty za nimi byli pak hráči až do 10. místa. Mezi nimi se objevil i Petr Čeřen a Vráťa Jedlička. Do ceněného šestnáctičlenného finále se probojoval i Petr Berný s 37 údery na děleném 12. místě.

Při určování třech finálových jamek domácí tým MAT využil všech velkých překážek a jejich kombinace tím zamotala hlavu většině hráčů. Už za slunečného počasí turnaj vyvrcholil dramatem v boji o cenné kovy, když Šrámek vedení s přehledem udržel s výsledkem 40 (31+9).

Na stříbro a bronz se tlačili hned tři hráči, když ke Švábovi a M. Jedličkovi přibyl loňský celkový vítěz EEG O. Novotný z Prahy. Rozhodl závěrečný rozstřel, který přidělil stříbro Jičínu 42 (33+9) a bronz putoval do Prahy za výkon 42 (34+8).

I další Jičínští hráči příkladně bojovali a 5. místo vybojoval P. Čeřen 44 (34+10), 6-7. místo potom V. Jedlička 45 (34+11) a smůly kopec si v rozhodujících jamkách vybral bohužel vítěz seniorů P. Berný, který se propadl na konec finále 51 (37+14).

Vzhledem k tomu, že se v soutěži klubů počítají vždy jen tři muži a žena, tak právě díky tomuto faktu Jičínští dokázali nakonec těsně zvítězit. Do žebříčku klubů se podařilo připsat další body a upevnit si průběžné vedení.

Kolotoč turnajů pokračuje na konci dubna v lyžařském středisku Klíny v Krušných horách.⋌ (gmj)