Nadšenci tohoto netradičního sportu se tentokrát sjeli do Libochovic u Loun, kde uspořád jeden z pražských týmů v místním rozlehlém zámeckém komplexu dvoudenní klání. Turnaje se zúčastnila družstva z celých Čech, když chyběli pouze tradiční soupeři z Orlicka. Jičínský klub chtěl udržet vedoucí postavení v extralize golfu (EEG) pod záštitou České asociace ext. golfu. Také proto Jičínští vydali velké úsilí, aby se podařilo plně obsadit turnaj kategorie A i méně bodovaný kategorie B.

Pro hráče byly nachystány jamky s přírodními překážkami, jako byly mohutné staré vzácné stromy, rozlehlé keře, terénní nerovnosti a stálá blízkost řeky Ohře. S nástrahami se první den nejlépe vyrovnali dva hráči z Prahy. Z pořádajícího týmu Lama Praha největší favorit O. Novotný 55 (46+9) nestačil v rozstřelu na J. Stehlíka z EGC Praha 55 (42+13). Na 3. místo se ze 6. místa po 12 základních jamkách prodral jičínský Míra Jedlička 57 (48+9). Do ceněného šestnáctičlenného finále (na 3 jamky) se dostali i další zástupci Jičína, 8. místo obsadil Petr Čeřen 61(51+10) před Petrem Berným 62 (52+10), ten získal cenu i pro nejlepšího seniora. Nedařilo se vítězi minulého turnaje, Vráťovi Jedličkovi, který se překvapivě dále neprobojoval (58) a Míla Petrová taky zahrála pod své možnosti (74).

Druhý den účast na méně bodovaném turnaji klesla. Jamky pořadatelé přestavěli a hrálo se v základním kole pouze 10 jamek, takže se možnost nápravy špatných ran ztratila. Trať se tentokrát nepřiblížila řece, obtížnost tím sice klesla, ale přesto nástrah zůstalo stále dost. Nižší obtížnost se opravdu projevila ve vyrovnaných konečných součtech, kdy si pouze vítěz R. Dubský (EGC WC Litvínov) po základní části vytvořil uklidňující náskok třech ran. Ve finále si přesnou hrou už své premiérové vítězství jen potvrdil 40 (31+9). O. Novotný 44 (34+10) zopakoval 2. místo ze prvního dne.

O bronzové pozici musel rozhodnout rozstřel mezi třemi hráči, Míru Jedličku 46 (34+12) i F. Šrámka z EGC WC Litvínov 46 (35+11) vyřadil J. Barok z litvínovského Iron7 46 (35+11). Vráťa Jedlička 47 (36+11) dal zapomenout na sobotu a obsadil cenné 6.místo. Vynikající premiéru na velkém turnaji si odbyl Vašek Fišar 54 (38+16), nejenže se probojoval do finále, ale po základní části se držel dokonce na devátém místě. Ve finále si vybral nováčkovskou daň a klesl na 11. místo a Míla Petrová (47) se rovněž zlepšila, jen těsně ji uniklo finále a získala cenu za 2. místo mezi ženami. Přestože se Jičínu nedařilo přesně podle představ, získal dostatečný počet bodů k udržení náskoku na čele extraligy. V žebříčku jednotlivců je situace zatím nepřehledná, neboť se započítávají pouze čtyři nejlepší výsledky turnajů A i B. Někteří hráči však ještě ani čtyři turnaje odehrané nemají, a tak se brzy mohou posunout o mnoho příček.

Více o turnaji a extrémním golfu lze nalézt na stránkách asociace: www.caeg.cz

Jičínští rádi mezi sebou uvidí všechny, kteří si chtějí vyzkoušet svou šikovnost a zkusit dostat neposedný míček do jamky, která se nehloubí, ale tvoří ji kruh o průměru jeden metr.   (gmj)