Kromě říčky a tradičního náhonu se blýskalo v těsné blízkosti nepřeberné množství slepých ramen, tůní a jezírek. Už v reklamě i na pozvánce pořadatelé z asociace upozorňovali na obzvlášť technicky náročné hřiště a důrazně doporučovali vzít si mnoho náhradních míčků. Nebezpečí se násobilo nejen prudkými svahy, ale i velkým počtem vzrostlých stromů a množstvím kamení v okolí všudepřítomné vody.

Největší atrakce čekala na všechny na poslední desáté jamce, a to odpal ze skalního ostrohu z výšky dvaatřiceti metrů přes údolí za vodu před husté křoví a les. Na deset připravených jamek, které se nehloubí, ale průměr jednoho metru pouze ohraničuje provázkem, se vrhlo hned dvaačtyřicet golfistů. Objevili se zde opět hráči, kteří vyznávají pouze klasický golf a z Extraligy extrémního golfu pravidelně navštěvují pouze tento vrcholný podnik – Mistrovství České republiky. Tentokrát je však rozmanitost a náročnost překvapila. Nástrahami nejlépe proklouzli hráči Dobrušky, když po základní části hned dva jejich zástupci okupovali stupně vítězů.

Do velmi ceněného šestnáctičlenného finále přímo proklouzli tři Jičínští, když se těsně brána finále uzavřela před Vráťou Jedličkou (43 úderů, kdy mu přebýval jediný úder) a Mírou Fialou (44). Do finále se nedostal ani Petr Berný a Míla Petrová. K finálovým jamkám využili pořadatelé ,,vodní"jamky ze základní části, když už jejich název vypovídal o jejich obtížnosti. Mistrovský titul putuje po zásluze do Dobrušky. M. Konečný udržel náskok ze základní části a s náskokem dvou ran zvítězil – 45 (32+13). Převahu Dobrušky potvrdil v rozstřelu o druhé místo K. Zeman – 47 (36+11) před nejlepším finalistou R. Hodkem z Mostu – 47 (38+9). Jičínští golfisté sice ve finále moc nekazili, ale dohnat ztrátu na nejlepší už nebylo v jejich silách. Milan Raulím – 50 (40+10) se posunul na dělené šesté místo, Míra Jedlička se také posunul do první desítky na dělené osmé místo – 51 (41+10) a Petr Čeřen – 53 (40+13) si mírně pohoršil a klesl na jedenáctou pozici.

V neděli se uskutečnilo první neoficiální mistrovství České republiky týmů v extrémním golfu. Přihlásilo se celkem devět družstev po třech hráčích. Družstva většinou nectila klubovou příslušnost, až na Dobrušku a Jičín. Například družstvo seniorů se tvářilo před startem dost sebejistě. Hrálo se pouze osm jamek, ale většinou ty nejtěžší ze soboty s různým bodováním každé jamky. Předseda ČAEGu (asociace) F. Šrámek prosadil bodování z úspěšného turnaje v Kolíně nad Rýnem. První jamka se hrála texasscramble, druhá pravidelným střídáním hráčů s jedním míčkem, třetí klasicky a dále se opakovalo vše až do osmé jamky. Premiérové vítězství vybojoval tým složený z nejlepších pražských hráčů (76), druhé místo získal kolektivním výkonem Jičín (78) ve složení M. Raulím, V. Jedlička a M. Jedlička a pouze jediný úder přebýval družstvu Dobrušky (79). V této premiéře tak Exgolf Jičín jenom příjemně potvrdil, že stále patří do nejužší špičky tohoto zajímavého sportu.

Více o turnaji a extrémním golfu, či crossgolfu na www.caeg.cz. Případní zájemci o tento velmi atraktivní a uklidňující sport, ať už děti školou povinní, či dospělí jsou vítáni a mohou se také přihlásit do probíhajícího kroužku v jičínském K – klubu každý čtvrtek mezi 14.30 – 16.00 hodin.   (gmj)