Úvodní tréninky budou věnované opětovnému nabírání fyzických sil a vyvrcholí čtyřdenním soustředěním (28. – 31. července) ve sportovním areálu Bret v Prkenném Dole u Žacléře. Další týdny přípravy budou probíhat v domácích podmínkách, házenkáři využijí kromě sportovní haly a venkovního hřiště také atletický ovál, posilovnu, myšleno bude samozřejmě i na potřebnou regeneraci v místním aquacentru.

První prověrkou sil bude ve dnech 19. – 20. srpna účast na tradičním domácím turnaji Kers Cup, kde házenkáři změří síly s pražskou Duklou, polským Glogówem a slovenským celkem MŠK Považská Bystrica. Malou generálkou před turnajem bude ve čtvrtek 18. srpna od 19.00 hodin přátelské utkání mezi HBC Ronal Jičín a házenkáři Považské Bystrice. O týden později, přesněji ve dnech 26. – 27. srpna, se Jičínští představí již poněkolikáté v řadě na kvalitním mezinárodním turnaji, jehož hostitelem je polský Glogów. Poté již bude vše směrováno na „ostrý" start extraligy.

Na úvodním tréninku se představili všichni hráči, kteří posílili jičínský celek před novou sezónou. Po dlouhých letech se do Jičína vrátil bývalý český reprezentant, levoruký Jiří Vítek. Dále se hlásil Ivo Šafář, jenž prošel mládežnickými kategoriemi pražské Dukly a do Čech se vrátil po několikaletém působení ve Francii.

Nechyběl ani Filip Herzán, odchovanec chrudimské házené, který do Jičína přichází na limitovaný přestup z Dukly Praha. O místo v jičínském dresu se určitě bude chtít také poprat Petr Šulc, mladší bratr po zranění vracejícího se kanonýra Ondřeje, který naposledy působil v týmu nižší německé soutěže. Do přípravy se zapojí také někteří hráči přicházející ze staršího dorostu. Ti mohou sbírat první cenné zkušenosti se seniorskou házenou.

Kompletní soupisku, rozlosování extraligy a aktuální informace o pokračující přípravě jičínských házenkářů přineseme.    (hbc, re)