V nejvyšší extraligové soutěži se před čtrnácti dny konečně zadařilo turnovskému kolektivu, který poprvé v sezoně zvítězil a konečně prchl z posledních dvou míst, které jejich majitele odsuzují k sestupu do 1. ligy. Před závěrečným dubnovým trojkolem tak má tým okolo mecenáše Františka Zikudy záchranářské trumfy ve svých rukou.

EXTRALIGA

První vítězství v sezoně Turnov, možná trochu překvapivě, získal na polích Frýdku-Místku. Další bod tým zapsal za remízu s Třincem.

Frýdek-Místek – Turnov 2,5:5,5. Šachovnice: Azarov – Ftáčník 0,5:0,5, Fedorov – Cy-borowski 0,5:0,5, Antoniewski – Šimáček 0,5:0,5, Rausis – Vokáč 0,5:0,5, Zwardoň – Konopka 0:1, Vesselovsky – Čech 0,5:0,5, Jasný – Sodoma 0:1, Rabatin – Maršálek 0:1.

Zikuda Turnov – Třinec 4:4. Šachovnice: Ftáčník – Biolek 0,5:0,5, Cyborowski – Petrík 0,5:0,5, Šimáček – Štohl 0,5:0,5, Vokáč – Szotkowski 0,5:0,5, Konopka – Langner 0,5:0,5, Čech – Walek 0,5:0,5, Sodoma – Szwed 0,5:0,5, Maršálek – Sikora 0,5:0,5.

Ostatní zápasy: 7. kolo: Třinec – Novoborský ŠK 2:6, Mahrla Praha – Slavoj Poruba 4:4, Rapid Pardubice – Labortech Ostrava 5:3, Litovel – Výstaviště Lysá nad Labem 5:3, Duras BVK – ŠK města Lysá nad Labem B 3:5. 8.kolo: Novoborský ŠK – Frýdek-Místek 5:3, Labortech Ostrava – Mahrla Praha 5:3, Slavoj Poruba – Rapid Pardubice 4,5:3,5, ŠK města Lysá nad Labem B – Litovel 3,5:4,5, Výstaviště Lysá nad Labem – Duras BVK 5:3.

TABULKA EXTRALIGY

1. 1. Novoborský ŠK 8 0 0 24
2. Výstaviště Lysá n. L. 6 1 2 19
3. ŠK Slavoj Poruba 4 2 2 14
4. BŠŠ Frýdek-Místek 4 1 3 13
5. Tatran Litovel 4 0 4 12
6. Rapid Pardubice 3 2 3 11
7. Labortech Ostrava 3 1 4 10
8. ŠK města Lysá n. L. B 2 3 4 9
9. AD Mahrla Praha 2 3 3 9
10. Zikuda Turnov 1 3 4 6
11. TŽ Třinec 1 3 4 6
12. ŠK Duras BVK 1 1 6 4

2.LIGA – SKUPINA B

Turnovské „céčko" opět prohrálo a s jeho záchranou třetí nejvyšší soutěže to nevypadá dobře. Ani B týmu se ale nedařilo, když padl s druhým Děčínem.

Děčín – Zikuda Turnov B 6,5:1,5. Šachovnice: Maník – Kučera 0:1, Šorm – Kučera 1:0, Sejkora – Braun 1:0, Vozka – Vaculík 0,5:0,5, Sochor – Vltavský 0,5:0,5, Valeš – Černý 1:0, Boreš – Ďúran 0,5:0,5, Janda – Hácha 1:0.

Jičín B – Zikuda Turnov C 6,5:1,5. Šachovnice: Voloshin – Sýkora 1:0, Matsenko – Bradáč 1:0, Forman – Cakl 1:0, Tázlar – Tománek 1:0, Novotný – Zelinka 1:0, Štolc – Staněk 0,5:0,5, Pochinkov – Lamač 1:0, Sýkora 0:1 (bez soupeře).

Ostatní zápasy: Slavoj Litoměřice – Neratovice B 3,5:4,5, Jičín C – Teplice 4:4, Most – Bakov nad Jizerou 4,5:3,5, Mladá Boleslav – Unichess B 4,5:3,5.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Nejvyšší soutěž na krajské úrovni nabídla na Liberecku překvapení na úkor turnovského D týmu, který o víkendu prohrál v Krásné Lípě.

Výsledky: K. Lípa – Turnov D 4,5:3,5, Desko Liberec A – Jablonec n.N. 5:3, Slavia Liberec – Rokytnice n.J. 6,5:1,5, Loko Liberec – Tanvald 5:3, Libštát – Č. Lípa 2,5:5,5, Turnov E – Desko Liberec B 1,5:6,5.

KRAJSKÝ PŘEBOR LIBERECKA

1. Desko Liberec A 8 0 0 24
2. TJ Lokomotiva Liberec 7 0 1 21
3. TJ Slavia Liberec 6 0 2 18
4. ŠK Zikuda Turnov D 5 0 3 15
5. TJ Jiskra Tanvald 4 1 3 13
6. Desko Liberec B 4 0 4 12
7. Spartak Rokytnice n.J. 3 1 4 10
8. TJ Krásná Lípa 2 2 4 8
9. ŠK Česká Lípa 2 1 5 7
10. Bižuterie Jablonec n.N. 1 2 5 5
11. ŠK Libštát 1 1 6 4
12. ŠK Zikuda Turnov E 0 2 6 2