Stabilní výkony jičínských golfistů, kteří se po celý rok objevovali v popředí všech turnajů, vyústily v premiérové vítězství v celé extralize extrémního golfu (EEG)! Od prvního turnaje v Orlických horách Jičíňáci neopustili vedoucí pozici, po zásluze zvítězili a navázali na loňské druhé místo.

Závěrečný Masters na sjezdovce v Meziboří u Litvínova sice nevyhráli, ale vzhledem k tomu, že se celý jičínský tým (tentokrát pět hráčů) probil až do finále mezi nejlepších 16 hráčů, tak už bylo předem jasno o celkovém vítězství.

Masters je jediný turnaj, ve kterém se finále hraje vyřazovacím způsobem. Dvojice hrají na dvě jamky a vítěz postupuje. Tento hrací systém přináší i velká překvapení, když může zvítězit hráč, který se dostal do finále ze 16. místa. Bohužel se hned v prvním kole utkali dva Jičíňáci a Milan Raulím až v dodatečném rozstřelu vyřadil Míru Jedličku. Dále postoupil i Petr Berný, naopak s turnajem se museli rozloučit Petr Čeřen i Vráťa Jedlička.

Přes čtvrtfinále se letos žádnému Jičíňákovi postoupit nepodařilo. Turnaj vyhrál O. Novotný z Prahy před domácím R. Dubským a ještě se na bednu se premiérově probojoval J. Václavek z Dobrušky. Pořadí Jičíňáků: 6. M. Raulím, 8. P. Berný, 10. P. Čeřen, 11. M. Jedlička a 14. V. Jedlička.

Vzhledem k tomu, že hrací řád EEG je nastaven tak, že se z turnajů kategorií A + B započítávají jen čtyři nejlepší výsledky, tak velice potom záleží na posledním měření sil na Masters. Tento turnaj se započítává všem a většinou řádně míchá konečným žebříčkem jednotlivců. Letos se až tímto turnajem dostal do čela vítěz Ondra Novotný (164,9) a přeskočil R. Hodka (153,6) z Mostu. Přes rozpačitý výkon v posledním dějství Míra Jedlička udržel 3. místo (142,6), podařila se mu obhajoba loňského úspěchu a odolal náporu loňského vicemistra F. Šrámka z Litvínova (138,7). Další Jičíňáci: 7. P. Čeřen (97,4), 9. M. Raulím (88,9), 14. V. Jedlička (71,5), 17. P. Berný a Míla Petrová obsadila 3. místo v kategorii žen.

Nyní čeká golfisty zimní prostředí a jelikož je etrémní golf celoroční sport, tak se hraje na sněhu i ledu… Jen na další velké turnaje se musí počkat do jara. Zimní turnájky slouží nejen k pobavení, ale také k udržování kondice a tréninku.

Jičínský klub neustále přijímá nové členy. Tento finančně a fyzicky naprosto nenáročný sport je vhodný pro všechny věkové skupiny. Ne náhodou občas hrají děti (od 8 let) spolu s rodiči i prarodiči. Přijďte si vyzkoušet svou šikovnost a trpělivost.
Více informací o extrémním golfu na www.caeg.cz.⋌(mj)