Fakta
Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 27:22 (16:9). Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Krahulec 5, Šafář 4, O. Šulc 4/3, Vítek a Kubík po 3, Král, Šebek a Loskot po 1, Rychna, Bareš, Dědeček, Tomášek, J. Drbohlav Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 154.

Jičínští, povzbuzeni posledními dvěma výhrami (v Kopřivnici a doma s Litovlí), chtěli favorita utkání potrápit a byli si vědomi, že k úspěchu povede pouze výkon na hranici možností. Domácí ale nakonec zaslouženě vyhráli poměrem 27:22.

Do dvacáté minuty prvního poločasu byl stav zápasu vyrovnaný (10:9), poslední desetiminutovka však vyzněla výrazně pro domácí, kteří odskočili na poločasových 16:9. Během druhých třiceti minut se obraz hry příliš nezměnil, vedení pražské Dukly narostlo až na devět gólů (25:16). Jičín ale v závěru, kdy domácí polevili v tlaku, zkorigoval výsledek zápasu na závěrečných 27:22. Stínem utkání jsou nezaviněná zranění dvou domácích hráčů Svitáka a Jeníčka.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Na utkání jsme se dobře připravili a postupem času se dokázali vyrovnat s nepříjemnou jičínskou obranou. Vytvořili jsme si vedení zejména v závěru první půle a kontrolovali ho i během druhého poločasu. Mohli jsme si dovolit prostřídat celou sestavu a nechat zahrát všech šestnáct hráčů, a to i z důvodu zranění Svitáka a Jeníčka u nichž doufám, že budou co nejdříve v pořádku, čekáme na výsledky vyšetření. Skvělý výkon v domácí brance podal kapitán týmu Tomáš Petržala."

Aleš Babák, trenér Jičína: „Je to zasloužené vítězství Dukly, která se dostala na vysoký rozdíl v posledních deseti minutách prvního poločasu zejména díky našim ztrátám míčů a neproměnění šancí. Tím pádem bylo téměř rozhodnuto. Chtěli jsme pak ještě utkání zdramatizovat, ale to se nám nepodařilo. Až ve chvíli, kdy se naši hráči uklidnili, jsme produkovali to, co jsme chtěli hrát po celý zápas. Až v závěru utkání se nám začala dařit zejména kombinační hra a jsme rádi, že se nám díky ní podařilo zápas alespoň zkorigovat."