Stejně staré dívky měly dominanci v týmech bulharského Plevenu a Německa. Lepší pomocné hodnocení přiklonilo zlaté medaile na balkánskou stranu. Bronz patří Slovenkám. Kategorii U12 Open ovládlo Polsko. Druhou příčku obsadila Francie a třetí Maďarsko. Páté skončily české naděje, což byl nejlepší výsledek ve všech kategoriích. Ve stejně starých dívkách si Polsko remízou s Tureckem zajistilo primát. Třetí místo bral Pleven.

Páteční program - šachy: Znovín Znojmo Open – turnaj v baskickém šachu (9.30), Chessbase Open – turnaj čtyřčlenných družstev mládeže (10.00), Pardubice Open – velmistrovský turnaj (15.00), Motorgas Open – ratingový turna pro hráče s ELO do 2300 b., 30+) Chládek a Tintěra Open – turnaj pro hráče nar 1989 a dříve (15.00).