Po závodech v Bausce, Vilkyčiai a Matschenbergu se bude tradičně jezdit na nejvyhlášenějším okruhu. Tím bezesporu Nová Paka je. Vidět je to i na počtu přihlášených borců. Startovní listina čítá více než 100 jezdců. V evropském šampionátu jsou vypsány v letošní sezoně čtyři mistrovské kategorie – Super Buggy, Buggy 1600, Junior Buggy a Cross Car.

Program ME Nová Paka
Sobota
10.00 Volný trénink
11.30 1. měřený trénink
13.30 2. měřený trénink
16.00 první rozjížďka
Neděle
08.30 druhá rozjížďky
10.30 prezentace jezdců
11.45 třetí rozjížďka
14.30 semifinále a finále
18.30 oficiální vyhlášení

Ve Štikovské rokli doplní startující i atraktivní divize Touring Autocross (plechovky) a také ukázková jízda autokrosových nadějí Racer Buggy 160. Program pro diváky začíná už v sobotu. Od 10 hodin se závodníci představí v tréninkových jízdách. Úvodní den bude zakončen první rozjížďkou. To hlavní přijde v neděli. Nejprve se bude jezdit série druhých a třetích rozjížděk. Program vyvrcholí od 14.45, kdy dojde na semifinálové a finálové boje.

A kde hledat favority?

V královské kubatuře Super Buggy se k radosti českých příznivců daří Petru Nikodémovi, který je v čele průběžného pořadí. Hned v závěsu je legendární Němec Bernd Stubbe. Nechybí ani další silná zahraniční konkurence Grencis, Feuillade, Mercier, Kuijpers, Callaghan, Bartelen. Z českých jezdců budou chtít kromě Nikodéma o nejcennější vítězství zabojovat Jordák, Bartoš či veterán Hošek. S fungl novým speciálem se na domácí trati představí miláček místního publika Václav Fejfar. Ten se do kategorie bugin vrací po dlouhých 16 letech.

Zajímat východočeské fanoušky bude i kategorie Buggy 1600. V ní se představí jezdci z regionu. Na bednu by se chtěli protlačit Novotný a Hartman.

Polovinu jezdců v divizi Junior Buggy tvoří čeští zástupci a zatím si zejména Florián, Pytloun nebo Duřt vedou velmi dobře. Dá se očekávat, že do Nové Paky si tradičně najde cestu velké množství diváků, kteří poženou domácí borce.