Příčinou malého počtu startujících, s největší pravděpodobností byla změna termínu tohoto závodu v posledních letech vzhledem k opravám vozovek. Ani letošní termín neodpovídal době, kdy se tento závod konal vždy poslední červnový víkend.

Na letošní čtyřiadvacetihodinovku rovněž pozval příznivce historických kol packý Velociped na nultý ročník tohoto závodu. Jako jediní se na historických kolech závodu zúčastnili manželé Haklovi.

Předsedkyně packého Velocipéd klubu Šárka Haklová, která kromě toho, že porazila svého manžela, svým výkonem hodně překvapila, když skončila na druhém místě a odjela 360,38 km, čímž překonala ženský rekord, který vlastnila výkonem 318,8 km z roku 2001 Stanislava Severová z Horních Počernic, o více jak 40 km. Tradiční trasa závodu byla vedena rovinatým až mírně zvlněným terénem, přes Starou Paku do Libštátu a zpět, s délkou okruhu 25 km. Tento okruh jeli závodníci do 21.30 hod.

Potom pokračovali téměř do konce závodu na zkráceném okruhu o délce 8,57 km do Roškopova a zpět. V neděli od půl desáté dokončili cyklisté závod na malém, 220 m dlouhém dojížděcím okruhu kolem autobusového nádraží. Letošní závod vyhrál Milan Richter z Ústí nad Orlicí, který ujel 468,2 km. Tento nestor packé čtyřiadvacetihodinovky absolvoval závod ve svých dvaašedesáti letech a letos jel již po dvanácté.

Traťový rekord mužů drží vynikajícím výkonem z roku 2008 Rudolf Cogan, který ujel 731,43 km, což činí v průměru téměř 30,5 km/hod. Ženský rekord packé čtyřiadvacetihodinovky vlastní z letošního roku Šárka Haklová výkonem 360,38 km. Český rekord čtyřiadvacetihodinovky drží další Pačák Daniel Polman, který v roce 2010 ve Švýcarsku ujel 880 km.

„Jelo se mi docela dobře, měla jsem sice několik krizovek, ale snažila jsem se je překonat. Nejhůře jsem se cítila v půlnoci, kdy jsem měla za sebou 250 km. To jsem měla již mžitky před očima, tak jsem musela na pět hodin zalehnout. Chtěla jsem udělat rekord, ale měla jsem zde soupeřku, paní Miolkovou, která jela rovněž velmi dobře, a tak jsem měla strach, aby mi ho nevyfoukla. Měla jsem na ni náskok dvou kol do Roškopova, když jsem se dozvěděla, že chtěla pouze překonat čas své neteře, která držela rekord," sdělila nám spokojená čerstvá rekordmanka.

Výsledky: 1. Milan Richter (Ústí n.O.) 468,2, 2. Šárka Haklová (Velocipedklub Nová Paka) 360,38 km,, 3. Bedřiška Biolková (Milovice) 319,8 km, 4. Pavel Hakl (Velocipedklub Nová Paka) 226,61 km.  Míla Pour