Jičínský pohár byl zároveň jedním z kvalifikačních turnajů pro Mistrovství republiky dvojic a tak o kvalitu bylo postaráno. V startovním poli samozřejmě nechyběl ani nejlepší kuželkář České Republiky minulé sezóny Jan Bína. Odchovanec SKK Jičín se prezentoval tradičně výbornými a navíc nevídaně vyrovnanými výkony. Tři starty znamenaly tři šestistovky v odstupu pouhých 6 kuželek!

S přehledem, o téměř 40 kuželek, zvítězil se svou partnerkou Natálií Topičovou v kategorii smíšených dvojic výkonem 1135 bodů (613+522). To mezi muži byl boj o prvenství daleko vyrovnanější. Triumf uhájil Bína 616 ve spolupráci s Lukášem Vikem 545, při náhozu 1161 bodů, o pouhých 5 kuželek před výborně hrající domácí dvojicí František Černý 586 – Petr Kolář 570. Dalším domácím hráčům se naopak příliš nedařilo. Do elitní desítky výsledkové listiny se probojovali již pouze na osmou příčku Pavel Louda 547 s Tomášem Pavlatou 537.

Mezi ženami zaslouženě zvítězily hráčky Náchoda Aneta Cvejnová 568 s Martinou Hrdinovou 601. Hrdinová dokonale využila znalostí zdejších drah a ukázala, že je před startem nové sezóny opět skvěle připravena. Jako jediné se jí společně s Janem Bínou podařilo pokořit magickou šestistovku.

Jiří Kapucián