Jičínská rezerva předvedla nejlepší výkon kola, poprvé zvítězila a opustila poslední příčku tabulky, na kterou klesla rezerva pražské Konstruktivy. 

Přitom po nevydařeném vstupu do třetí ligy ve vítězství nad Rokytnicí, kterou po letech v německé Bundeslize posílil navrátilec Michal Jirouš – dlouholetý úspěšný reprezentant České republiky, věřil málokdo. 

Možná i to pomohlo některým hráčům uvolnit se a předvést v plné parádě to, na co mají. Po úvodní třetině zápasu ovšem vedla Rokytnice 2:0 a o více jak čtyřicet kuželek. 

Michal Jirouš potvrdil své kvality, ale Tomáš Pavlata se proti němu vyhecoval a byl z toho parádní souboj 649:611! Více mrzela prohra Martina Mazáčka 534:537. O nastartování zvratu se nenápadně postarali v prostřední části Petr Kolář 572:548 a Vladimír Pavlata 554:536. Stav zápasu byl díky nim srovnán na 2:2. 

V koncovce vše skvěle dotáhli do vítězného konce Roman Bureš s Vladimírem Řehákem. Bureš uspěl 2,5:1,5 na dílčí dráhy při naprosté shodě shozených kuželek se svým sokem Milanem Vláškem. To Řehák diktoval tempo v duelu s Mařasem od začátku do konce. Vše završil dalším pokořením šestisetbodové hranice a výhrou 601:555 pečetil vítězství Jičína 6:2.

Nováček zatím jede!  

Hořice - Šest zápasů, deset bodů. Taková je prozatímní bilance kuželkářů SKK Hořice B ve třetí nejvyšší soutěži mužů. Jediná domácí porážka s Benešovem znamená aktuální třetí místo se stejným bodovým ziskem jako má lídr tabulky z Trutnov. V posledním utkání si tým na domácích drahách poradil s SK Žižkov Praha, když zvítězil 5:3. Nejlepším výkonem se blýskl Bartoníček (604).