Sokol Nová Paka – Sokol Nusle 65:62 (11:9, 22:17, 44:35). Velice rozpačitý začátek s nepřesnou střelbou dával tušit, že to pro domácí hráčky nebude procházka růžovým sadem. Sokolky se sice, díky bodům Martiny Borůvkové a trojce Evy Horáčkové, ujaly v 5. minutě vedení 9:4, ale po prostřídání, za zbývajících pět minut do konce prvého hracího období, jim spadla do koše, několik sekund před klaksonem, již pouze dvojka Krauseové.

Dramatický závěr

Ve druhé desetiminutovce sice sokolky stále vedly, ale Pražačky jim dýchaly na záda. I když domácí basketbalistky přidaly do ukončení prvého poločasu další tři bodíky rozdílu, tak vedení o pět neslibovalo klidný vítězný konec. Ve třetím desetiminutovém dějství nepřinesla hra nic nového. V úvodu závěrečné čtvrtiny nejprve hostující basketbalistky snížily na rozdíl sedmi bodů. Díky dvojce a jednoho bodu z trestného hodu Pavly Kalendové, sokolky odskočily na deset. V tuto chvíli opět ukázala Petra Bezstarosti, která v té době měla na kontě pouze dvojku s jedním úspěšným pokusem z trestného hodu, jaká je střelkyně. Během dvou minut zaznamenala sérii tří trojek, které soupeřky přerušily pouze jednou dvojkou. A rázem to bylo o osmnáct. Ten, kdo nesledoval v minulých utkáních závěry sokolek, tak byl klidný. Bohužel i tentokrát zabrnkaly na nervy více téměř 150 divákům. V 6. minutě to již bylo o jen třináct. O dva body z úspěšných trestných hodů vylepšila opět rozdíl skóre Martiny Borůvková. Bohužel potom přišla jedenáctibodová šňůra hostujícího týmu, a ze stále slibného rozdílu 59:44 to během dvou minut bylo 59:55. Za domácí sice kontrovala výborná Horáčková na 61:55, ale dvěma úspěšnými trestnými hody a dvojkou snížili hostující basketbalistky na 61:59. Do konce utkání zbývalo 24 sekund, když byla faulovaná Pavla Kalendová, která oba trestné hody proměnila. Bohužel trojka nejlepší střelkyně Nuslí stáhla 8 sekund před koncem utkání rozdíl na pouhý bod. Při rozehrávce z pod koše ztratily presované novopacké basketbalistky míč, ale na štěstí soupeřky tentokrát neměly šťastnou ruku. Odražený míč získala Eva Horáčková, která byla zároveň s klaksonem oznamujícím konec dramatu, faulována. Dva její úspěšné trestné hody ukončily toto sobotní drama.

V utkání se domácím sokolkám vůbec střelecky nedařilo a navíc pod vlastním košem se nedokázaly prosadit proti vyšším a fyzicky zdatnějším basketbalistkám soupeřek. Ty jim zde pochytaly značné množství míčů, které následně proměňovaly. Zde byla znát i absence Pavlíny Jislové. Výborný začátek měla Martina Borůvková, po celé utkání velice dobře zahrála Eva Horáčková. Petra Bezstarosti se s Pavlou Kalendovou prvou polovinu utkání nemohly trefit do koše, střední rozehrávačka Jitka Matoušová si velice brzy udělala tři fauly a rovněž se ji, mimo jedné trojky, lepila smůla na prsty. Anita Smolíková se prosadila střelecky ve třetí čtvrtině, kdy dala sedm bodů.

Horáčková 17, 2x3, 8/7, 1, Bezstarosti 13, 3x3, 2/2, 5, Kalendová 13, 10/9, 4, Borůvková 10, 2/2, 3, Smolíková 7, 1x3, 0/0, 2, Matoušová 3, 1x3, 0/0, 4, Krauseová 2, 0/0, 2, T. Jislová 0, 0/0, 1, Podrazilová 0, 0/0, 2, Mikulová 0, 0/0, 0, Vršťalová 0, 0/0, 0. Za Nusle nejvíce Harapesová 17. Trestné hody: 22/20 (90,9%)!!!:25/17 (68%). Trojky: 7:3. Fauly: 24:21. Pět faulů: 1:1 (38. Bezstarosti). Utkání řídili rozhodčí Brabec a Lunga. (Míla Pour)