Utkání se hrálo ve velkém horku doprovázeném větrem a hostům v něm chyběly první dvě ženy. Zápas nezačal dobře, v utkání jedniček nestačil Jiří Bartoš na dobře hrajícího domácího Bohuše Noska po hladkém výsledku 3:6 a 0:6. Bod se naopak čekal od Jakuba Krauseho, který měl proti Janu Blažkovi historicky jednoznačně lepší bilanci. První sadu však získal po vyrovnaném průběhu domácí hráč. Poté se Krause zlepšil a rychle vedl 3:0 a 4:1. Ani to však na zisk setu nestačilo a po zvratu zvítězil Blažek celkově 6:4 a 6:4. O nic lépe se nevedlo ženám. Petra Krausová sice proti Haně Duškové bojovala zejména ve druhé sadě, ale bylo to málo – 2:6 a 5:7. Nikola Tužová zápolila nejen s Andreou Tobiškovou, ale i s patrnou nervozitou, z čeho pramenil jednoznačný výsledek 6:1 a 6:1 pro domácí hráčku. Malou naději pak vykřesal v sezóně spolehlivý Jan Šmidrkal, který svou nepříjemnou hrou znechutil tenis Lukáši Melichárkovi a zvítězil hladce 6:3 a 6:2. Vítězný bod zajistil pak domácím Tomáš Polívka, který porazil Martina Erbana po boji 6:3 a 7:5.

Čtyřhry tak byly pouhou formalitou. Krausová s Tužovou dostaly od Duškové s Tobiškovou nepopulární dva kanáry a rovněž pánské debly patřily domácím. Celkově tedy TK Kvasiny A – Tenis Nová Paka A 8:1. V posledním kole tým hostí v záchranářském duelu TK Turnov. V neděli přivítalo stejného soupeře jako dospělí – TK Kvasiny mladší žactvo v rámci Královéhradeckého krajského přeboru. Nakonec byl stejný i výsledek - 1:8. Čestný bod získala Tereza Tegelová po výhře 6:2 a 6:4 nad Eliškou Plašilovou. Škoda je prohry páru Matěj Kracík – Marek Šulc s Tomášem Jůdlem a Janem Noskem 3:6, 6:4 a 0:1 (9), když domácí hráči nevyužili za stavu 9:8 v supertiebreaku mečbol. Ostatní hráči Jan Řehořek, Leoš Pavel, Marek Šulc a Hana Ježková ve svých zápasech přes vyrovnané průběhy nezískali ani set.

V posledním kole čeká družstvo příští neděli záchranářský duel proti TK Dynamo Hradec Králové - opět v domácím prostředí.   (jb)

Ilustrační foto.
Autokros: Evropa v Nové Pace se blíží