I když věděli, že na ně čeká těžký soupeř z horní poloviny tabulky, chtěli i v tomto utkání uspět a ziskem dalších bodů udělat výrazný krok k záchraně. Na rozdíl od podzimního utkání v Praze nastupovali domácí v kompletní sestavě.

HBC Jičín – HC Dukla Praha 30:26 (15:15)

Jičínští nastoupili do utkání bez respektu a v úvodních minutách se jim podařilo svého soupeře dokonale zaskočit. V osmé minutě již vedli 5:2, když se střelecky prosadil především výborně hrající M. Knittl, ale i ostatní hráči předváděli bezchybný výkon. Za kvalitně fungující zataženou obranou 0-6 pak spolehlivě chytal brankář J. Knittl. Ve 13. minutě po dvou brankách pivota Šachla, jehož ideálně uvolňoval Drbohlav, již jičínští házenkáři vedli 7:3. Po time-outu celku pražské Dukly přišel tradiční herní a především střelecký výpadek domácích. Ve 22. minutě se tak házenkáři pražské Dukly poprvé v zápase dostali do jednobrankového vedení, 9:10. Vyrovnaný průběh zápasu i stavu pak vydržel až do konce prvního poločasu.

Naprosto šokující byl úvod druhého dějství, kdy Jičínští zaskočili svého soupeře nevídaným náporem a střeleckou aktivitou. Během několika minut vstřelili pět branek po hezkých kombinacích i po přesně zakončených rychlých protiútocích a upravili stav na 20:15. Hráči Dukly postupně až do 20. minuty z náskoku ukrajovali a díky širšímu kádru získávali i herní převahu. Na ukazateli byl stav 24:25 a Jičínští tak najednou byli deset minut před koncem zápasu v pozici týmu, který prohrával a musel najít nové síly k obratu. Ty naštěstí po time-outu našel a během pěti minut mezi 21. – 26. minutou druhé půle zásluhou svých nejlepších hráčů Drbohlava, Šachla a M. Knittla otočil na 29:25. Ve zbývajícím čase se již podařilo náskok udržet.

Fakta: Rozhodčí: Baader, Novotný. Sestava a branky Jičína: J. Knittl – M. Knittl a Šachl po 7, Drbohlav 6, Vraný 6/2, Honejsek 3, Farkaš 1, Matouš, Thorovský, Sobotka, Matek, Vanča, Kracík. Sedmičky: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 2 – 3. Sled branek: 2:1, 5:2, 7:3, 8:5, 9:7, 10:10, 12:13, 15:15, 20:15, 22:19, 23:21, 23:24, 29:25, 30:26.