Etapu v Hořicích ovládl slovinský cyklista Jan Tratnik z Amplatz BMC, který se tímto vítězstvím zároveň dostal do čela hodnocení závodu UCI Europe Tour 2. kategorie před etapou v Opočně. Druhý skončil Michal Schlegel (AWT Greenway) a třetí dojel Pawel Cieslik (Whirlpool Author).

Favorité na celkové vítězství v premiérovém ročníku závodu napříč Královéhradeckým krajem v Hořicích od začátku nezaváhali a už ve druhém ze třinácti okruhů se v čele vytvořila vedoucí skupina, v níž nechyběli zástupci domácího týmu Whirpool Author Pawel Cieslik a Tomáš Bucháček, Slovinec Jan Tratnik (Amplatz BMC), Michal Schlegel (AEWT Greenway), nebo také Kazach Nikita Stalnov (Sevem Rivers Cycling team) a Nor Karl Frederik Hagen (Sparebanken Sör).

Dvanáctičlenná skupinka si vytvořila výrazný náskok na peloton, který s přibývajícími okruhy ještě navýšila a náskok skupiny pak činil devatenáct minut.
V závěru se skupinka v čele ještě roztrhala a při průjezdu do posledního kola se oddělila čtveřice Cieslik, Schlegel, Tratnik a Hagen, která v posledním okruhu svedla tuhý boj o triumf.

Etapový závod East Bohemia Tour 2015 v Hořicích.

Na závěrečný spurt, který byl situován na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích měl nakonec nejvíce sil Jan Tratnik, který na East Bohemia Tour oslavil první vítězství. Samotný vítěz ovšem po dojezdu přiznal, že se před závodem necítil v optimální pohodě: „V noci jsem se necítil úplně dobře, jakoby na mě lezla nějaká nemoc, takže jsem na startu nevěděl, co očekávat. Ale v prvních kopcích jsem cítil, že nohy jsou na tom docela dobře a postupem času to bylo lepší a lepší. Byl to pro mě perfektní den," komentoval pětadvacetiletý slovinský cyklista svoje vítězství v Hořicích.

Druhé místo obsadil Michal Schlegel. Bronz pak vybojoval Pawel Cieslik, jenž hájí barvy domácí stáje Whirpool Author. V průběžném pořadí před nedělní etapou v Opočně se Cieslik zařadil na druhou pozici za Tratnika, na nějž ztrácel pět vteřin. Slovinec ovšem po poslední etapě uhájil celkový triumf před Cieslikem, třetí skončil Schlegel.

Konečné výsledky premiérového závodu East Bohemia Tour: 1. Tratnik (Slovin.) 12:13:50, 2. Cieslik (Pol.), 3. Schlegel (AWT Greenway).