Zatím co po vyrovnaném utkání, vlivem domácí trojky v posledních sekundách utkání, podlehli v sobotu na Žižkově tamním jmenovcům, tak v neděli v Dolních Počernicích si již vítězství nenechali uniknout. Podle dlouholetých zkušeností se dá v této soutěži hrát basketbal v osmi hráčích. V neděli se to potvrdilo, v sobotu, i když hosté nastoupili v devíti, vzhledem ke čtyřem vyfaulovaným sokolům, by se jeden basketbalista ještě navíc, hodil.

Sokol Žižkov – Sokol Nová Paka 92:89 (29:22, 52:46, 71:64). Vyrovnané utkáním, ve kterém domácí utekli o sedm bodů v první desetiminutovce. Sokolům se podařilo náskok žižkovských basketbalistů stáhnout až poslední čtvrtinu, ale bohužel za cenu faulů, které přibývaly na jejich kontě. Za nerozhodného stavu těsně před klaksonem, kdy již novopackému týmu chyběli na palubovce pro pět faulů čtyři hráči, se domácím trojkou podařilo šťastně těsně zvítězit.

Bajer 21, 4x3, 5/3, 4, Dolejší 20, 1x3, 10/9, 1, Peterka 13, 1x3, 4/4, 5, Korbelář 10, 4/4, 4, Plašil 9, 6/3, 2, Sucharda 7, 2/1, 5, Sedlák 7, 3/1, 5, Šafář 2, 0/0, 5, Kmoníček. Trestné hody: 34/ 25 (73,5%):34/ 25 (73,5%). Trojky: 7:6. Fauly: 29:31. Pět faulů: 2:4 (Peterka, Sedlák, Šafář, Sucharda). Utkání řídili pardubičtí rozhodčí Martin Macela a Michal Scholze.

Sokol Horní Počernice – Sokol Nová Paka 84:98 (26:23, 49:53, 69:72). Místo Věrka Suchardy nastoupil Vašek Gottštein. Po těsně prohrané prvé čtvrtině utkání, se hostujícímu týmu podařilo ve druhé desítce otočit skóre. I když domácí stále zlobili, tak zvláště poslední čtvrtinu měli hostující sokolové, již zcela pod kontrolou. Výbornou ruku měl Jan Dolejší, který svými 44 body se velice zasloužil o vítězství novopackých mužů. Hostující tým lze pochválit za výbornou a čistou obranu a rovněž měl vynikající střelbu trestných hodů.

Dolejší 44, 3x3, 22/19, 2, Korbelář 15, 2x3, 2/1, 3, Peterka 12, 1x3, 5/3, 3, V. Gottštein 4, 2/2, 1, Bajer 8, 1x3, 1/1, 3, Sedlák 8, 2/2, 4, Plašil 6, 4/2, 1, Šafář 1, 2/1, 3. Trestné hody: 18/11 (61,1%):40/31(77,5%). Trojky: 9:7. Fauly: 29:20. Pět faulů: 2:0.

Utkání řídili Štěpán Pokorný a Ludvík Dvořák.

Další druholigová utkání sehrají novopačtí sokolové o poslední listopadové sobotě v 17 hodin s BK Přelouč a první prosincovou neděli s Teslou Pardubice (9).⋌Míla Pour

1. TJ AŠ Mladá Boleslav ⋌6 6 0 511:424 12
2. Basket Poděbrady o.s. ⋌6 5 1 493:421 11
3. BK Žďár nad Sázavou⋌ 6 4 2 473:426 10
4. BC Benešov⋌ 6 4 2 489:450 10
5. BK Přelouč ⋌6 3 3 452:436  9
6. Sokol Žižkov ⋌6 3 3 505:500  9
7. Sokol Nová Paka ⋌6 3 3 476:493  9
8. Sokol Horní Počernice ⋌6 3 3 415:458  9