HBC Ronal Jičín - HCB Karviná 24:28 (10:12)

Nejvíce branek: Šulc 6, Drbohlav 5, Rychna 4, Kolc 4 Zbránek 6, Nedoma 5, Monczka 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 3:4. Diváci: 580.

„Bohužel jsme na začátku zápasu neproměnili pár ložených šancí. A kvůli tomu jsme museli celý zápas dotahovat, což se nám na konci prvního poločasu povedlo na rozdíl dvou gólů. Jenže jsme nedokázali dostat hráče Karviné do takového tlaku, aby udělali nějakou větší chybu. Když jsme už byli na dosah vyrovnání, tak nás srazily dolů technické chyby a zbrklá střelba. Karviná si vedení zkušeně pohlídala a zaslouženě vyhrála,“ hodnotil utkání Jičínský Aleš Babák.

A v druhém poločase se domácí s favoritem drželi na rozdíl jedné branky. Jičín dokázal smazat i tříbodový náskok, který si Karviná vypracovala, jenže koncovku zvládli lépe hosté a nakonec si z Jičína vezou důležité dva body do tabulky. „Chtěl bych kluky pochválit, že nesložili zbraně, když celý zápas prohrávali a bojovali až dokonce. Určitě chci hodně pochválit Petra Bíška, který poprvé dostal více prostoru v zápase a i přes jeho mladý věk a málo zkušeností měl stoprocentní střelbu,,“uvedl trenér Jičína Petr Mašát.

CO ROZHODLO

Karvinou v utkání podržel skvěle chytající gólman Nemanja Marjanovič. V důležitých chvílích utkání skvěle vychytal jičínské střelce a nenechal domácí dostat se do vedení. „Rozhodně nás podržel brankář, předvedl spoustu důležitých zákroků, když Jičín dotahoval. Na konci utkání Jičín už riskoval a my jsme si to jenom pohlídali. Myslím si, že jsme vyhráli hlavně díky obraně a gólmanovi, řekl po vítězném utkání trenér Karviné Marek Michalisko.

Jeho svěřenci se po výhře nad Ronalem posunuli na druhé místo extraligové tabulky. „Dva body z Jičína jsou pro nás zlaté. Bojujeme o první čtyřku, kde je to velmi vyrovnané, takže každý bod se počítá,“ dodal Michalisko. To Jičín má jiné starosti, když bojuje o postup do play off. Ze zdola se na něj bodově dotáhl Frýdek-Místek, který je na osmém místě. Náskok na deváté Hranice, ale stále zůstává tří bodový. O další body do tabulky se jičínští házenkáři utkají příští sobotu s Lovosicemi.