HBC RONAL - JIČÍN STRAKONICE 34:24 (18:12)

Sestava a branky Jičína: Veverka, Machalický Král 6, Šulc 4, Kubík 4, Bareš 4, Krahulec 4, Horut a Hlava po 3, Wolski a Čurda po 2, Vítek 1/1, Rychna 1, Miľko, Drbohlav, Kolc.

Už v úvodu zápasu se domácí ujali čtyřbrankového vedení a bezpečně jej udržovali až do poločasu. Na začátku druhé půle hosté Jičín zaskočili a dotáhli se na rozdíl tří tref 16:19, dalších pět tref v řadě ale padlo do sítě Strakonic (24:16) a už v 50. minutě to bylo o deset (28:18). Vysoký náskok už domácí udrželi a do tabulky si připsali dva cenné body.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli, jelikož zápasy s těmito soupeři jsou kolikrát velice zrádné. Samozřejmě v zápase byly momenty, které se mi nelíbily. Udělali jsme chyby, za které by nás v zápasech třeba proti Plzni či Zubří soupeři určitě potrestali,“ řekl po duelu trenér Jičína Per Mašát. Musíme se přes Vánoce připravit na další fázi soutěže, abychom se dostali do play-off,“ dodal. Jeho protějšek Roman Marienka uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. „Rozdíl je jasně v kvalitě a šíři kádrů. Pár individualit máme, ale zbytek je doplněn dorostenci, kteří ještě musí do spousty okamžiků dorůst. Udělali jsme v zápase velice mnoho chyb.“