Závod je určen především pro amatérské sportovce a to nejen triatlonisty. Proto je velmi oblíben a hojně navštěvován i závodníky z méně přilehlých regionů.

Na závodníky všech kategorií čekalo 400 m plavání, 22 km na horském kole a lehce přes 4000 m terénního běhu. Plave se v Dřevěnickém rybníce, okruh pro cyklistiku je situován směrem k hradu Kumburk a běžecké souboje se odehrávají v přilehlých lesích.

Roli papírového favorita ihned od úvodu plnil Rudolf Cogan z Nové Paky. Po plavecké části se dostal do čela celého startovního pole, tento post neopustil až do závěrečného běhu. Měl však o něco ulehčenou cestu k vítězství, neboť velkého konkurenta Pavla Kubína potkal defekt v momentě, kdy již Rudolfa Cogana na kole dostihl a začal se mu vzdalovat. Na 2. – 4 . místě se o bednu prala skupinka ve složení Stanislav Dvořan (Triatlon Hrádek nad Nisou), Josef Pešl (TT Loko Beroun), Petr Kordík (Cyklopoint Jičín). V tomto pořadí také závodníci proběhli cílem. V kategorii muži nad 40 let suverénně zvítězil Štěpán Karban (Carla-Kupkolo.cz).

Mezi ženami si nejlépe počínala Gabriela Tlustá. Výsledky a další info o závodě jsou na rykot.cz. ⋌(pk)