Ten si s velkým zaujetím prohlédl celý sportovní areál, bavil se při finálovém utkání extraligy mužů Perštejn – Příbram, aby následně vítězným Humrům předal pohár a vyfotografoval se s celým týmem. Rovněž se mu moc zamlouvala nová klubovna, ve které ochutnal pravé a nefalšované dřevěnické obložené chleby a dobré sponzorské pivo.

Velmi zdařilé

Sportovní stránka turnaje se také hodně vydařila. V extraligové kategorii nastoupilo patnáct kvalitních družstev. Na poslední chvíli udělili „divokou kartu“ Humrům z Perštejna a byl to výborný tah. Tento tým složený z části z legionářů (Škach – Berlín, Král a Kovář – Treviso, Koláčný Grand Canaria, Polanský – Friedrichshafen) nakonec celý turnaj vyhrál, když si ve finále před televizními kamerami snadno poradil s Vavexem Příbram (dvakrát 25:18). Ti ve finále působili unaveným dojmem a ani trenér Vojík je nedokázal vyburcovat k výraznějšímu odporu. Snad jen Čížek, Haník junior a Ulč drželi krok.
Třetí místo obsadila Dukla Liberec A v „zaběhnuté“ a zkušené sestavě (Jeslínek, Polák, Dittrich či Ticháček) před posledním mistrem republiky Českými Budějovicemi (Zach, Sládeček, Pochop, Habada). JMP Brno skončilo na místě pátém (hráli například Hroch, Jambor či Novák), první šestici uzavírali hráči Benátek n. J. (Zvolský, Žmuda).
Nejlepším hráčem turnaje byl právem vyhlášen nahrávač širšího kádru reprezentace Jaroslav Škach, ten se také výrazně zasloužil o sestavení vítězného týmu z hráčů, kteří jídají volejbalový chlebíček z evropských soutěží.

Reprezentanti

Na trenérských postech se představila plejáda bývalých reprezentantů a renomovaných volejbalových odborníků (Vojík, Hadrava, Malán, Nekola, slovenský kouč Vlk, Brom, Merta, Jakubíček, Dvořák, Tomáš, Svoboda, Hadrava či Juda), pozorným okem vše sledovaly i další opravdové trenérské legendy – Nekola starší, Smolka starší, Třešňák či Pommer. Svoji kvalitu měla i soutěž veteránů, u diváků velice oblíbená – o té jsme už psali v úterý.
Trošku vrásek na čele udělala pořadatelům účast – nikoliv kvalita (!) – v dorosteneckých týmech, bohužel to je celorepublikový trend a sama Volejbalová Dřevěnice to těžko změní. S reprezentací předkadetů (1991 a mladší) přijel i trenér Juda, kluci mu udělali radost, neboť se jim podařilo postoupit ze základní skupiny. Právě na přání trenéra mohli jít tito nadějní borci na večeři s extraligovými borci a moc je to prý motivovalo!

Skvělé ženy

Trochu raritou bylo i to, že nejlepší hráčkou a zároveň Miss (tady dává pěkný dárek redakce Jičínského deníku) byla liberecká Jana Endlerová, vysoká černovláska. Další vyhlášenou byla nejlepší žena – také liberecká Lenka Jakubíčková ze známé volejbalové rodiny. Pořádně si „mákli“ i všichni pořadatelé (a bylo jich na 150). Šéfová kiosku Alena Kopecká v neděli navečer hlásila, že jí zbyly tři párečky a chleba si musela chodit vypůjčovat od známých…
První část 54. Volejbalové Dřevěnice se opravdu vydařila, pořadatelé teď už bedlivě sledují předpovědi počasí a přemýšlejí, co by se ještě dalo vylepšit při druhém hracím víkendu.
Jeho program? V sobotu muži (krajské přebory) a ženy (krajské a okresní přebory) a v neděli volná soutěž mužů a oblíbené mixy (čtyři muži + dvě ženy). Hlásit se lze přímo v hrací den do 8 hodin ve Dřevěnici.