Pro téměř dvě stovky členů vzorné TJ Sokol to však znamenalo celotýdenní přípravy a časné vstávání ve dnech, kdy většina má volno. Jednotlivé úseky pracovaly od časného rána až do noci. Stejně tak rozhodčí, kteří museli zvládnout desítky zápasů.
A vše fungovalo! Od přihlášek družstev, vybrání startovného přes nalosování do skupin a řízení soutěží. K tomu ještě úprava jednotlivých kurtů a občerstvení. Ženy ve stáncích U sítě odvedly velký kus práce, obložené chleby, hamburgry, párky, klobásy, polévky a další speciality chutnaly skvěle. Samozřejmě, že nechyběly ani nápoje.

Slabší účast dorostenců

A jak to vypadalo na samotných kurtech? Trochu zklamání přinesly dorostenecké kategorie, zejména pokud jde o účast. Devatenáct družstev chlapců a dvacet týmů děvčat je velmi málo. Ovšem pod vysokou sítí hrály obě kategorie velmi dobře. Soutěž dorostenek vyhrál tým Nic moc, složený z hráček TU Liberec, který měl ve svém středu i nejlepší hráčku turnaje Janu Endlerovou. Ta se také stala letošní Miss volejbal a do města pod Ještědem si odvezla cenu Jičínského deníku (vysoušeč vlasů), z které měla radost. Zkrátka mládí umí hrát a je hezké. To, že krásný je volejbal, platí stále. Podobný obrázek byl i včera, kdy navíc mezi účastníky turnaje zavítal prezident Václav Klaus. Celkem ve Dřevěnici o prvním víkendu hrálo 111 týmů.