Hlavně, že nejnovější předpověď počasí už vypadá příznivěji. O víkendu se předpokládají pouze slabé přeháňky a to ještě jen výjimečně. Pořadatelům se na poslední chvíli podařil kvalitní úlovek, do soutěže na „divokou kartu“ získali tým Humři Perštejn, v němž se představí legionáři, kteří jídají volejbalový chlebíček v nejrůznějších volejbalových ligách Evropy. Kompletní soupiska elitní třídy mužů tedy obsahuje 15 týmů (z toho 8 extraligových: České Budějovice, Liberec, Brno, Ostrava, Příbram, Ústí nad Labem, Kladno a nováček ČZU Praha). Soutěž bude rozehrána v sobotu v 11 hodin a vyvrcholí finálovým zápasem před kamerami ČT 4 Sport. V neděli ve 13.55 hodin.
Velký boj se očekává i mezi veterány. Loňský vítěz Jastav Jičín posílí například bývalí reprezentanti Hadrava a Džavoronok či současný asistent trenéra u mužské reprezentace Svoboda. Sesadit ho budou chtít zejména Staříci Zlín (rovněž bývalí reprezentanti Kaláb či Macek) a zuby si brousí i sehraný tým Pragovky Praha.

Dorostenci a dorostenky jako první

V sobotu se však jako první představí dorostenci a dorostenky, hned v 8.00 hodin. Mimo jiné přijede i reprezentace předkadetů, která podle slov trenéra Judy chce hlavně nasát atmosféru a něčemu se přiučit.
V neděli pak ještě uvidíme kvalitní ženský volejbal – nastoupí týmy z extraligy, 1. a 2. ligy. A konečně mezi družstvy mužské 2. ligy se představí i úspěšný domácí kolektiv Sokola Dřevěnice, který tímto turnajem zahajuje přípravu na další náročnou sezonu.
Bude se tedy na co dívat. Pořadatelé se samozřejmě také připravují na diváky, občerstvení bude opět velmi pestré a personál dobrovolnic z kiosku ochotný a usměvavý.
Zejména v neděli očekávají ve Dřevěnici účast celé řady celebrit, pozván byl i prezident republiky, přijede krajský hejtman, senátor, poslanci parlamentu, vedení českého volejbalového svazu, představitelé sponzorských firem. A také zřejmě herec Josef Dvořák, ten se však zdrží jen krátce, aby mohl sledovat fotbalovou premiéru své milované Bohemky… Z Jičína bude opět v sobotu i v neděli vypraven zvláštní autobus vždy v 7.30 hodin z vlakového nádraží se zastávkou u sportovního areálu.