Zástupce ředitele turnaje VÁCLAV NIDRLE (na snímku) si pomalu odškrtává splněné úkoly. A bylo jich hodně! Přesto si udělal čas a odpověděl na několik otázek našemu Deníku.

Mají pořadatelé přislíbenou účast zahraničních týmů? Můžete prozradit, kdo konkrétně přijede?
Žádný nadprůměrný zahraniční tým není, tak jako v předchozích letech, avizován. V krajských přeborech mužů a v mixech počítáme určitě s týmy z německého Reichenbergu, ty k nám jezdí už dvacet let nepřetržitě!

V roce 1987 se turnaj hrál pod patronací Mezinárodního olympijského výboru, vzpomínáte na tu dobu, jaké to bylo?
Bylo to naprosto neuvěřitelné, pět set osmdesát devět týmů během čtyř hracích dnů, vynikající atmosféra! Jen se divím, jak jsme to vůbec zvládli, vždyť jsme v té době měli jen dva osvětlené kurty a po jednadvacáté hodině večer se prakticky nedalo už vůbec hrát… Takový počet týmů ale přinášel i problémy v tom, že si převážná většina hráčů zahrála jen velmi málo, dva zápasy za den s náležitě „okleštěnými" sety, když se muselo začínat za stavu pět pět.

Bude se i letos hrát finálový zápas nejkvalitnější třídy před televizními kamerami?
Nebude! Olympiáda v Londýně je nepřekonatelný soupeř a vysílá se čtyřiadvacet hodin denně na dvou programech České televize. Jednáme o významnějším šotu ve veřejnoprávní televizi, snad se to povede… Ale přímo v areálu bude vše stejné, jako kdyby přenos byl, včetně tribun na finálový zápas a komentování pro účastníky na kurtech.

Význam volejbalové Dřevěnice pro rozvoj amatérského sportu ocenil v roce 2003 Mezinárodní olympijský výbor. Co to pro vás znamená?
Protože takovýchto ocenění v České republice bylo jen několik, opravdu si toho vážíme! Je to dobré vysvědčení za to, co pro volejbal děláme – a to nejen při „velké" Volejbalové Dřevěnici, ale také při dalších akcích – minivolejbalu, žákovské Dřevěnici, plážovém volejbalu, asociaci sport pro všechny a další.

Co očekáváte od letošního ročníku?
(Usměje se). Já osobně setkání s mnoha kamarády s řad hráčů, bohužel už spíše z kategorie veteránů, rozhodčích a trenérů. Čekám také dobrou atmosféru volejbalových nadšenců, kteří by si určitě zasloužili pěkné počasí. Kvalitu zaručuje i šestnáct přihlášených týmů do nejkvalitnější třídy mužů.

Po jeho skončení vás čeká jubilejní šedesátý ročník, kdy začnete s přípravou?
(Krátce se zamyslí). To bude už při tom letošním ročníku, určitě využijeme přítomnosti sponzorů, abychom se předběžně domluvili na spolupráci. Chceme opět požádat Český olympijský výbor o patronát, předběžná jednání už proběhla. Příští rok pro nás bude významný i proto, že TJ Sokol Dřevěnice oslaví devadesát let od založení, a tak si celý rok chceme užít – ale budeme si to muset hlavně odpracovat !