Proběhla již také tradiční schůze pořadatelů – mimochodem, v akci jich bude na 250 ! – která určila jejich úkoly pro zajištění této neopakovatelné sportovní i společenské akce. Už teď je v podstatě připraven i celý rozsáhlý areál, a tak zbývá jen spolehnout se na počasí …

Termín je standardní – první dva víkendy měsíce srpna a vypsané soutěže jsou stejné jako v minulých letech. Vše začne v sobotu 4. srpna – dorostenci, dorostenky, veteráni nad 40 let a elitní soutěž mužů.

Ani volejbal – po fotbalu – nebude mít letos dlouhé letní prázdniny, již 30. a 31. srpna se rozeběhnou okresní soutěže.

Pozitivní okolností je jistě to, že se po roce podařilo obnovit přebor mužů, nastoupí v něm Vysoké Veselí, Jičín B a Radim B. V přeboru žen je – i po postupu Hořic do krajské soutěžě – sedm týmů: Jičín B, Radim, Dřevěnice B, Vysoké Veselí, Šárovcova Lhota, Lázně Bělohrad A a Lázně Bělohrad B. Stejně početné obsazení mají i mixy – Šárovcova Lhota, Mlázovice, Lesan Tužín, Lázně Bělohrad, ASPV Jičín, Vysoké Veselí a Lepařovo gymnázium Jičín. Velmi potěšitelné je i to, že na startu bude celkem sedm družstev žactva (týmy mohou být složené v libovolném poměru kluci a holky), konkrétně Radim, Dřevěnice, Hořice, Pecka, Nová Paka, Vysoké Veselí a Lázně Bělohrad.

Schůzka zástupců oddílů s okresním svazem zpracovala termínovou listinu (i když to vůbec nebylo lehké, zejména u těch oddílů, které mají v soutěži více týmů), předběžně připravila i soutěže v minivolejbale, zatím je přihlášeno 15 družstev s tím, že oddíly ještě mají šanci na zapojení do tohoto zajímavého projektu v září po náborech školních dětí. Jičínský deník bude samozřejmě všechny výsledky a průběžné tabulky zazna-menávat. ⋌(n)