Fakta 5. duelu
Tatran Omlux Střešovice – FBK Jičín 4:3 (0:1, 2:2, 2:0). Branky: 23. Lucie Chaloupková, 26. Daniela Reindlová, 50. Hana Sedmíková, 51. Daniela Reindlová – 17. Nikola Domonkosová, 32. Lucie Florianová, 40. Gabriela Žůrková. Rozhodčí: Tomáš Kostinek – Ondřej Sochůrek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 65. Zásahy brankářů: Drbalová 18 – Samková 16. Série: 3:2.  

Na programu byl nejprve pátý duel, kde se ukázala taktika obou celků. Ani jeden z týmů se zpočátku nepouštěl do riskantnějších akcí a diváci ve střešovické hale přes čtvrt hodiny neviděli nebezpečnější střelu na každé straně. O první vzruch se postarala až domácí gólmanka Drbalová. Ta nejprve předvedla dva odvážné zákroky a měla i štěstí, poněvadž střela Rozsypalové z velkého brankoviště nezamířila do prázdné branky Tatranu.

Brankářka Střešovic si ale vzápětí vybrala slabší chvilku, kdy podcenila střelu Domonkosové. Míček tak skončil v síti a Jičín se dostal lacino do vedení. Další velké zaváhání Drbalové přišlo v závěru prostřední periody, kdy si za svá záda srazila střelu Žůrkové, která přitom ani nemířila mezi tři tyče. Domácí tým ale svou gólmanku podržel dvěma rychlými obraty. Nejprve v prostřední části otočily Chaloupková s Reindlovou. Následně v závěrečné třetině přichystaly druhý dvougólový moment Sedmíková opět ve spolupráci s Reindlovou. Oba góly se vměstnaly do devatenácti vteřin.


Východočeškám nepomohla ani závěrečná hra bez gólmanky. Vedení 3:2 na zápasy se tak ujaly Střešovice.
Série se pak stěhovala do Jičína, který využil domácího prostředí k výhře 5:1. Dokázal tak vyrovnat sérii prvního kola play-down a vynutil si rozhodující sedmý zápas. Východočešky vedly k vítězství opět Gabriela Žůrková s Andreou Satýnkovou. Prvně jmenovaná zaznamenala tři body za dva góly a jednu asistenci. Druhá vstřelila o jednu branku méně.

Fakta 6. duelu
FBK Jičín – Tatran Střešovice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1). Branky: 26. Andrea Satýnková, 34. Lucie Florianová, 45. Gabriela Žůrková, 47. Gabriela Žůrková, 53. Kateřina Rozsypalová – 52. Lucie Köhlerová. Rozhodčí: Jan Knap – Martin Kněžík. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 100. Zásahy brankářů: Samková 16 – Drbalová 25. Stav série: 3:3.


Jičín, vědom si důležitosti zápasu, vstoupil do utkání aktivně. Sice byl střelecky lepší, Střešovice přestřílel v úvodní části 11:3, selhal však v koncovce, která ho trápí celou sezónu. „Je to naše slabá stránka. Neumíme dávat více branek v zápasech. Pět branek v tomto utkání na Tatran stačilo," řekla po zápase Satýnková. Celkem šestkrát nedokázaly domácí hráčky poslat míček do prázdné či poloodkryté branky, a to včetně nejproduktivnější hráčky Východočešek v play-down, Gabriely Žůrkové. Domácí celek nastartovaly až zákroky Veroniky Samkové ze začátku prostředního dějství. Gólmanka Jičína si poradila se střelami Daniely Reindlové i Lucie Köhlerové. Reindlová nebodovala v letošním play-down podruhé a znovu na jičínské půdě. Zneškodněné pokusy Pražanek probudily jičínské florbalistky opět k aktivnějšímu pojetí hry a důsledkem byla vedoucí branka Satýnkové po přihrávce Žůrkové.

Jičín dokázal eliminovat i nejúčinnější zbraň Střešovic pátého zápasu, kdy si pohlídal lobované balóny, ze kterých naposledy inkasoval rozhodující branky.
„Je to jako na houpačce. Klíčová je koncentrace. Tým, který vede, vždy soupeře podcení," zaznělo z úst Satýnkové. Východočešky se samy nepouštěly do riskantnějších akcí a vyčkávaly na chyby soupeře. Jednu z nich využila opět Žůrková, a to dokonce při vlastním oslabení. V té době už ale domácí FBK vedl 3:0.

Gólmanka Samková nakonec přišla o první čisté konto v nejvyšší soutěži. Strážkyně jičínské svatyně zneškodnila celkem šestnáct střel Tatranu. Po první třetině na ní mířily pouhé tři pokusy soupeře.

„Byla jsem hrozně nervózní a nechtěla jsem to holkám pokazit. O pauze jsem se musela rozchytat, abych byla v tempu," přiznala brankářka Jičína. V prostředním dějství jí sice pomohlo štěstí, poněvadž za jejími zády zazvonila tyč. Osm minut před koncem ji ale dalekonosnou střelou z poloviny hřiště připravila o nulu Köhlerová, která se tak postarala o jediný gól Střešovic v šestém zápase play-down.

Svěřenkyně trenéra Martina Řeháka tak utkání zvládly. „Pro nás to byl velmi důležitý duel. Holky to zvládly, měli jsme v zápase mírnou převahu a dokázali to brankově vyjádřit. Utkání hodnotím jako velice korektní. Děkuji divákům, rozhodčím i soupeři. Rozhodne se v neděli," komentoval šestý duel lodivod Jičína.

Stejně jako loni tak bude muset sérii mezi Střešovicemi a Jičínem rozhodnout až sedmý duel. V minulém roce to byly Východočešky, které za stavu 3:2 nevyužily mečbol. Následně ale vyhrály v Praze 4:3 a extraligu zachránily. Střešovice poté musely hájit příslušnost v nejvyšší soutěži proti Brnu, které porazily 2:0 na zápasy.