V letošní sezóně se Karvinští pohybují, podobně jako jičínští chlapci, v těsném závěsu za medailovými pozicemi, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. Hosté přijeli na severní Moravu stále ještě oslabeni o dva zraněné klíčové hráče Honejska a Sojku, navíc nebyl k dispozici hostující Lipovský z Náchoda. Nejistý byl i start Šachla, jenž nedohrál poslední vítězný zápas s Plzní.

Jičínští házenkáři vstoupili do zápasu sebejistě a od prvních minut si udržovali několikabrankové vedení. Po dvou brankách Fišera a M. Knittla vedli v 6. minutě již o tři branky, 2:5. Karvinští se těžko prosazovali proti dobře fungující obraně hostů, kterou dirigovali i tentokrát Vaněk a Šachl. Třígólový náskok si Jičínští udrželi až do 15. minuty, kdy se domácím podařilo vyrovnat zásluhou levorukých hráčů Halamy a Rumiana.

Přesto ale i další minuty diktovali tempo utkání jičínští hráči. Opět dokázali soupeři odskočit a rozdíl ve skóre by byl i vyšší, pokud by využili všech příležitostí, které jim soupeř poskytl. K nízkému počtu obdržených branek v první půli (pouhých jedenáct) přispěl výrazně i brankář J. Knittl, jenž spolehlivě likvidoval střely domácích házenkářů. Do kabin tak odcházeli hosté se čtyřbrankovým vedením 11:15.

Druhé dějství začalo očekávaným náporem karvinských házenkářů, kteří nejsou zvyklí na domácí palubovce ztrácet body. Postupně ukrajovali z náskoku hostí, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak, ve hře domácích byla vidět nervozita a Jičínští využívali jejich chyb k opětovnému zisku čtyřbrankového vedení.

Střelecký prapor Jičína držely všechny tři spojky Fišer, Thorovský i Knittl, ale i ostatní se každý svým dílem snažili dovézt zápas do úspěšného konce. Necelé tři minuty před koncem vedli hosté stále o čtyři branky 19:23 a vypadalo to velmi nadějně. Bohužel, velmi cenné vítězství z Karviné jim nakonec uniklo. Příčinou byla jednak únava klíčových hráčů a z toho pramenící chyby, ale i určitá nezodpovědnost v závěrečných vteřinách, kdy se nechali hráči hostujícího celku zbytečně vyloučit. Nakonec se přidala i trocha smůly, když střelu domácího hráče v poslední vteřině sice zastavila tyč, ale od ní a poté od brankáře Knittla se míč odrazil do branky.

Utkání tak skončilo dělbou bodů, i když Jičínští byli po většinu zápasu lepším týmem a po celou dobu si udržovali vedení. Výborný výkon podal brankář J. Knittl, v obraně se dařilo Vaňkovi s Šachlem, v útoku pak nejvíce hrozil M. Knittl. Bod ze severu Moravy je určitě cenný a Jičínu přinesl upevnění šestého místa v tabulce, po průběhu zápasu mohl být ale bodový zisk úplný. ⋌(hbc)

HCB Karviná – HBC Jičín 23:23 (11:15)

Fakta – Rozhodčí: Jaroň, Vala. Sestava a branky HBC Jičín: J. Knittl, Hůla– Fišer a Thorovský po 6, M. Knittl 5, Matouš 3, Vanča 2, Vaněk 1, Šachl, Švejda, Frumert, Kracík, Matouš F. Sedmičky: 1/1 – 2/0. Vyloučení: 4 – 5. ČK: 0 – 0. Diváci: 83. Sled branek: 1:3, 2:5, 4:7, 8:8, 9:12, 10:14, 11:16, 13:17, 14:18, 18:19, 19:23, 23:23.