I z tohoto důvodu je přihlášeno sto dvacet posádek. Centrem soutěže jsou Horažďovice a všechny rychlostní zkoušky mají do dvaceti kilometrů od startu. Úseky Horažďovice – Komušín, Čečelovice – Čečelovice, Doubravice – Chrášťovice a Strážovice – Nehodív se jedou dvakrát a představují osmdesát kilometrů z 253 kilometrů trati.

Soutěž začne již v pátek seznamovacími jízdami, přejímkami a večerním představením posádek. Rally odstartuje v sobotu v půl deváté ráno z horažďovického náměstí, kam se posádky po absolvování soutěže vrátí zhruba v půl páté odpoledne. Mistrovství České republiky ve sprintrally se již přehouplo do své druhé poloviny, a tak se očekávají velké souboje zejména o přední příčky, kde zatím vede Roman Odložilík (Škoda Fabia S2000), ale je těsně stíhán vítězem tří sprintrally Tomášem Kostkou (Citroën WRC), který tuto disciplínu střídá s automobilovými okruhy.

Dalšími favority jsou Tlusťák (Mitsubishi WRC), Tomaštík (Subaru WRC) a Kahle a Trněný (oba Škoda Fabia WRC). Východočechy zde budou zastupovat posádky Petr – Straková (Honda Civic) a Petr – Effa (Škoda 130 LR). Po delší době se v České republice představí také Francouz Dominik Laurent z Újezdu
pod Troskami, který letos startoval s Peugeotem zejména na soutěžích v rodné zemi. Pro další úspěšný výsledek směřuje do Pačejova také zpěvačka a herečka Olga Lounová s vozem Renault Clio. ⋌(pv)