Rally Příbram patří mezi nejstarší soutěže, její první ročník se uskutečnil již v roce 1979. Enteria Rally Příbram se o víkendu uskuteční již po čtyřiatřicáté a letos se započítává do mezinárodního mistrovství České republiky v rally, mistrovství ČR v rally historických vozů a součástí je i Rally legend.

Po pátečních přejímkách a slavnostním představení posádek odstartuje v sobotu 6. října první posádka z letiště Dlouhá Lhota v osm hodin. První den čeká na více než osmdesát posádek osm rychlostních zkoušek, které se jedou ve čtyřech úsecích. Nejdelší erzeta Vystrkov – Brodce měří 23 kilometrů. V neděli se startuje rovněž v osm hodin a po dalších šesti erzetách přijede vítězná posádka do cíle krátce před čtrnáctou hodinou. Celkem trať letošního ročníku měří 500 kilometrů.

Největšími favority jsou při neúčasti již jasného mistra Jana Kopeckého Kresta s Kostkou jedoucí v Fabií S2000, ale také posádka Pech – Uhel (Mini Cooper), kteří se netají tím, že Příbram je jejich oblíbenou soutěží. O první trojku budou bojovat také Tarabus, Odložilík, Tlusťák (všichni Škoda Fabia S2000) a Valoušek s Peugeotem, kterému se letos moc nedařilo.

Z východních Čech míří do Příbrami Dominik Laurent a mezi historiky také Bratři Hejhalovi se Škodou 110L, Petr s Effou s vozem Škoda 130 LR a příznivci rally se rovněž mohou těšit na legendární posádku Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel s vozem Škoda 130 L. V Rally Legend pak odstartuje deset posádek. ⋌Pavel Vydra