Divákům se představí jezdci od těch úplně nejmladších, a to v divizi Racer Buggy (5 – 14let), přes divizi Junior Buggy (12 – 21 let), divizi cestovních vozů Touring autocross a divizi D6, Kartcrossu, až po nejsilnější divizi Super Buggy.

Mimo divizi Buggy 1600, kterou již vyhrál Roman Polák se Suzuki GSX-R1300, se bude závodit o celkové vítězství ve všech kubaturách.

V nejsilnější divizi má vítězství na dosah Jakub Kubíček před Markem Stloukalem. Kubíček začal v roce 2003 v dětském autocrossu (Racer Buggy), později pokračoval v Junior Buggy. Pokud své vedení obhájí, bude nejmladším jezdcem, který vyhrál nejsilnější divizi v pouhých sedmnácti letech. O bousovský stupínek se samozřejmě popere nestor autocrossu Jaroslav Hošek. Divize Touring autocross má na samotném čele dvojici jezdců v pořadí Bořivoj Kořínek (88 bodů) a Dušan Horčička (76 bodů). Na třetím a čtvrtém místě jsou pak bousovští jezdci, bratři Pavel (73 bodů) a Martin (67 bodů) Svobodovi, kteří loni obsadili první (Pavel) a druhé (Martin) místo a jistě se pokusí ještě zlepšit své letošní umístění.

Velice bodově vyrovnané pořadí je v divizi D6. Velkou bitvu o umístění a bodový zisk svedou jezdci divize Kartcross, která je jezdecky nejvíce zastoupená. Letos dokázalo bodovat už dvaatřicet jezdců.

V Kartcrossu se jede celkem jedenáct závodů, po Bousově se bude závodit ještě v Sosnové a Humpolci. V průběžném pořadí je na první pozici Jiří Rezek před Michalem Bendou a Jakubem Mrvkou. Na čele Junior Buggy je Václav Tříska (83 bodů), druhý Milan Vaněk (75 bodů), třetí Petr Nikodém (73 bodů). Vyrovnané bodové zisky mají i závodníci a závodnice v kategorii dětského autocrossu Racer Buggy.

Zajímavostí je, že první tři místa v divizi RB 160, jež je určena nejmladším začínajícím jezdcům ve věku od 5 let s motory bez úprav (Honda 160 bez převodovky), patří zatím děvčatům, a to v pořadí: Barbora Čepková, Eliška Pytlounová a Kristýna Svobodová.

Na závěrečný mistrovský závod sezóny se podařilo zajistit start dvou jezdců, kteří budou jistě vítáni všemi příznivci autocrossu, tj. mistra Evropy Touring autocrossu Václava Fejfara s vozem Fabisa S2000 a dále Petra Bartoše (devítinásobný mistr republiky a čtyřnásobný mistr Evropy) v divizi Super Buggy.
Pro diváky bude možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nad závodištěm a blízkým okolím.

Časový rozvrh závodů: Sobota 30. srpna: od 12.30 – tréninky, od 16.45 – I. série mistrovských rozjížděk. Neděle 31. srpna: od 9.00 – II. série mistrovských rozjížděk, od 11.45 – III. série mistrovských rozjížděk, ve 14.45 – start všech finálových jízd.⋌ (mt)