Nedělní závody tradičně odstartovaly třídou SP 125. Do vedení se okamžitě dostal Hořičák Lukáš Fikker, který opanoval už sobotní kvalifikaci, a vypadalo to, že si na domácí trati dojede pro prvenství, jenže ho zradila technika. Výhru tak bral výborně jedoucí Michal Vecko. Druhý skončil Pavel Habrda. O bronz svedla krásný souboj hned trojice jezdců. Nakonec ho vybojoval matador Marek Zima před Josefem Svobodou a Luďkem Kulhánkem. 

Poté šly na věc spojené kubatury GP 125/Moto3, OPEN 250 a Supersport 300. Zde vyladil na závod nejlépe motorku rekordman hořických Zatáček Patrik Kolář, jenž si na legendární trati dojel už pro dvanácté vítězství. Druhý skončil navrátilec Michal Savinkov, třetí Němec Steffen Graemer. Domácí borec Oldřich Podlipný bral čtvrté místo. Hned za ním byl Moritz Nestler z Německa jako první na motorce Moto3. Dvěstěpadesátky ovládl další Němec Rico Vetter, když po těsném souboji porazil Pavla Navrátila. Závod mezi Supersport 300 opanoval Radek Lamich. 

Jubilejní 60. ročník 300 zatáček Gustava Havla.Dvanáctá výhra Patrika Koláře v Hořicích.Zdroj: Roman Vlačiha

Poté se všichni diváci těšili na prestižní třídu Supersport 600, závod byl však po hromadné nehodě sedmi jezdců hned v prvním kole přerušen, když došlo k havárii na skvrně provozních kapalin, které vytekly ze stroje Kamila Holána. Ten spadl ze čtvrtého místa a za ním se poroučeli k zemi další jezdci. Nejhůře dopadl Brit Garry Johnson, z pádu si odnesl zlomenou nohu. 

Po dlouhé pauze přišel restart závodu. A o první místo bojoval vítěz kvalifikace Nizozemec Jorn Hamberg a domácí rychlík Marek Červený. Český závodník se do vedení dostal ve třetím kole a první místo už si nenechal vzít. Třetí dojel německý borec Wolfgang Schuster. 

Jubilejní 60. ročník 300 zatáček Gustava Havla.Marek Červený.Zdroj: Deník/Vladimír Machek

Následoval zkrácený závod ve třídě Supertwin. Zde se do vedení propracoval Michal Dokoupil, ale bylo jen otázkou času, kdy se před něj dostane Marek Červený, což se v průběhu závodu stalo. Pořadí v cíli tak bylo Červený, Dokoupil a Francouz Bourgeais. 

Předposlední závod nabídl stroje s označením Supermono a Supersport 400. A znovu se muselo krátit, když došlo k nehodě v prvním kole, poté následoval sprint na pět okruhu. V monech kraloval nováček této kubatury Němec David Datzer, ten na hořické trati drží absolutní rekord a vylepšil ho i v monech, když zajel čas 2:24, 870. Na stříbrné pozici dokončil závod Petr Nejman. Ve čtyřstovkách bral prvenství Petr Plichta. 

Hlavní hřeb Zatáček měl přijít jako poslední, když se na start postavili závodníci v královské kubatuře Superbike. Jenže v prvním kole došlo k hromadné nehodě šesti jezdců. Motocykly navíc po vzájemném kontaktu začaly hořet a díky časové prodlevě rozhodli organizátoři o ukončení závodu. Vyhlášeny byly výsledky z kvalifikace, ve které byl nejrychlejší Němec David Datzer, za ním skončil Kamil Holán a stupně vítězů doplnil Holanďan Joey den Besten.

Velký nehoda během závodu Superbiků. 

Na trati se před startem "litrů" z ničeho nic objevila koza:

https://www.facebook.com/reel/1385066955622633/?s=single_unit

Výsledky 60. ročník 300 ZGH

SP 125: 1. Vecko, 2. Habrda, 3. Zima. GP 125/Moto3: 1. Kolář, 2. Savinkov, 3. Graemer (Něm.). Open 250: 1. Vetter (Něm.), 2. Navrátil, 3. Kehrer (Něm.). SSP 300: 1. Lamich, 2. Šilpoch, 3. Fišera. Supersport 600: 1. Červený, 2. Hamberg (Niz.), 3. Schuster (Něm.). Supertwin: 1. Červený, 2. Dokoupil, 3. Bourgeais (Fra.). Supermono: 1. Datzer (Něm), 2. Najman, 3. Ladde (Švý.). SSP 400: 1. Plichta, 2. Walter, 3. Horák. Superbike: závod se neodjel, počítalo se umístění z kvalifikace – 1. Datzer (Něm.), 2. Holán, 3. den Besten (Niz.). Kompletní výsledky zde: https://amkhorice.eu/vysledky-300-zgh/