Pořadatelé z OK Reco Sport, Městyse Pecka a TJ Harant Pecka zvou na akci všechny milovníky běhání, pro něž vypsali kategorie od předškoláků až po veterány. Prezentace bude probíhat 31. prosince od deseti hodin v přízemí obecního úřadu.

Kategorie nejmladších odstartuje z náměstí na Pecce v půl jedenácté dopoledne. Pro nejmenší je připravena trať 100 metrů, pro starší 500 metrů a hlavní kategorie dorostenců, mužů, žen a veteránů vede úzkými uličkami na hrad Pecka a měří 1200 metrů.

Úvodních sedm ročníků poznalo v celkovém pořadí pouze jediného vítěze. V počtu absolutních vítězství tak jednoznačně vede Jiří Čivrný, který je také držitelem traťového rekordu. Zatím poslední závod ale nevyhrál. Vloni se totiž mezi muži radoval František Vágenknecht, zatímco ženám kralovala dorostenka a úspěšná orientační běžkyně z Hořic Šárka Rückerová. Loňský 8. ročník také zaznamenal rekordní účast pětasedmdesáti závodníků.

Všichni běžci obdrží na slavnostním vyhlášení, které proběhne bezprostředně po doběhu poslední kategorie v budově obecního úřadu, diplom. První tři ve všech kategoriích pak ceny dle možností pořadatelů. Přijďte si zaběhat i v poslední den roku!

Hned druhý den, 1. ledna, se mohou vydat zájemci po šestadvacáté na turistický pochod na Krkonošskou vyhlídku. Vychází se rovněž z peckovského náměstí, a to ve 14.00. Na vyhlídce je pro účastníky připraveno malé občerstvení, stejně jako po návratu. Navíc i zde všichni odvážlivci obdrží upomínkový diplom.