TJ S. Podhorní Újezd A – TJ Sokol Opatovice nad Labem A 21:22 (11:13 ). Nastoupili: D. Pour, Jedlička – Bartoš, Řezníček, Barcal, M. Pour – Zítko 9, P. Bajer 5, L. Bajer 4, Charvát 3, Chemišinec, Hermoch a trenérem je J. Chudoba.
Hosté nastoupili v roli favorita, bohužel si sebevědomí upevnili, když domácí nedokázali proměnit vyloženou gólovou šanci. Naopak soupeř šel vzápětí do vedení po standardních situacích (0:2 ve 3. minutě). Hostům se dařilo bránit kanonýra Patrika Bajera, na kterého domácí spoléhali. Naopak nejlepší střelec druhé ligy Zdenek Bittner z Opatovic (průměr 12 branek na utkání) byl hlavně zpočátku trumfem hostů a bylo jasné, chce-li Podhorák zvítězit, musí ubránit Bittnera. Když se nedařilo bratrům Bajerovým tak, převzal střeleckou zodpovědnost odpočatý Martin Zítko a svými vykláněčkami začal motat hlavu obráncům Opatovic (2:4 – 6. minuta). Branky začaly padat v rychlém sledu a opět to vypadalo na střelecký závod (až 7:9 – 16. minuta). Pak domácí ztratili míč po špatně provedeném pokutovém hodu a zkušené družstvo z Opatovic navýšilo svůj náskok. Osobní bránění opatovického Bittnera Jirkou Barcalem domácím pomohlo k zastavení brankostroje. Hosté další branky dosáhli až z trestného hodu v 24. minutě (8:11). Konec poločasu se blížil a napětí stoupalo (ŽK při osobním bránění Bittnera). V samotném závěru domácí ještě snížili a hosté se vrhli do útoku, ale marně. Přesto šli do kabin ve větší pohodě, než Podhorák.

Přesná střela

Druhou půli hosté zahájili přesnou střelou (11:14), domácí Lukáš Bajer po rychlé bratrské kombinaci snížil a přesně zakončený trestný hod stejného hráče znamenal už rozdíl pouhé branky (13:14 – 4. minuta). Pak na dlouhé minuty obrany přehrávaly své protivníky a skóre se nehýbalo. Domácí diváci žádali branky po svých kanonýrech, ale utkání jako s Veselím se neopakovalo (16:18 – 16. minuta). Domácí dvakrát nedokázali překonat brankáře a hosté zvýšili náskok, už na čtyři branky (17:21 – 20. minuta). Mohutný závěrečný nápor domácích odstartoval stíhání hostů (19:21, 21:22), ale ti dotáhli vypjaté utkání do vítězného konce.
V oblastním přeboru se hrála poslední utkání: Muži: TJ S. Podhorní Újezd B – TJ S. Opatovice nad Labem B 30:23 (17:8). Nastoupili: Lenč – Bílek, Machytka, Novotný, Makovec, Maťátko – Hermoch 14, Pe. Bajer (host. LB) 7, Chemišinec 6, M. Pour 2, Bartoš 1 a trenérem je J. Chudoba.
Žáci: TJ S. Podhorní Újezd - TJ S. Opatovice n. L. 2:34 (0:18). O víkendu zveme diváky a fanoušky národní házené do Vojic na druholigová utkání. Dnes domácí hostí Rokytnici u Přerova (16) a zítra Kokory (10.30).