Jak sám řekl Dan, byl až překvapivě úspěšný. Ze všech jezdců skončil dvanáctý, když ve své kategorii vybojoval za druhé místo stříbrnou medaili. Trať byla velice těžká, stížená ještě rozmáčeným povrchem. S velmi dlouhými a příkrými stoupáními. Místy se stavitelé tratě nezdráhali poslat bikery vstříc pekelnému sklonu místních rozmočených sjezdovek. Bikeři dokonce stoupali i na nejslavnější lyžařské sjezdové tratě na Hahnenkammu.

Své zážitky s tratě vylíčil sám úspěšný biker Dan Polman: „Dojmy ze závodu, po šesti hodinách v sedle jsou vynikající a daleko silnější než bolest krční páteře. Když jsem se v těch strmých výšlapech přemlouval, ať neslezu z kola (což se až na jednu pasáž podařilo), nadával jsem sám sobě do bláznů.

Ale když jsem projížděl slavnou Mausefalle (úzká cestička, na jedné straně skála, na druhé les) a uvědomil si, jakou rychlostí tu projíždějí v zimě sjezdaři, tak slovo „blázen" začalo patřit jiným sportovcům… Sjezdy byly půl na půl, takže vysokorychlostní šotolinové cestičky s ostrými serpentinami neustále připravenými vás katapultovat kamsi mezi pasoucí se kravky a jejich výkaly a také velmi těžké stezky s kluzkými kořeny a kameny", spokojeně říká a dodává. „Zajímavá byla i pasáž označená „Achtung Wasser".

Čekal jsem brod, ale ejhle – jelo se kus potokem – prostě pěkně po proudu… Závěrečná downhillová dráha s vysokou technickou náročností, to byl největší extrém, jaký jsem kdy na maratonu zažil. Ale znal jsem ho – tam, kde jsem si den před tím rozbil hubu, jsem dnes poslušně slez… Poslední klopenky a skoky před průjezdem cílovým obloukem – to už byla úžasná euforie, pro kterou to všechno asi děláme"… A co počasí? Zde je odpověď. „Jinak počasí mě celkem potěšilo – pršelo od začátku posledního stoupání až do cíle. Suma sumárum Kitz Alp Bike – další zážitek, za který jsem moc rád!"

Od pátku 5. července do 7. července absolvoval v Alpách novopacký biker etapový závod Zillertal Bikechallenge o délce 200 km s převýšením 9200 m. Alpské turné zakončí legendárním závodem Salzkammergut Trophy. Tento závod je dlouhý 211 km s převýšením 7050 m. ⋌Míla Pour