V minulých dnech tak hráči přípravky (tzv. Talenťáčku), minižáků, mladších a starších žáků, zavítali v doprovodu svých trenérů a vedoucích týmů do krásného prostředí rekreačního zařízení Eden v Jinolicích. I tentokrát se kempu zúčastnili také nejmenší házenkáři, „špunti" ve věku čtyři až šest let, kteří na tréninkový kemp dojížděli v tak zvaném denním režimu, přibližně od 8.30 do 16.30 hodin.

Tradičního soustředění se celkem zúčastnilo šedesát hráčů, na které dohlíželo deset trenérů a funkcionářů klubu.

V tréninkových jednotkách byl kladen důraz především na zvyšování fyzické kondice, a tak všichni házenkáři dokonale poznali lesy v okolí rekreačního střediska. Pamatováno však bylo také na zdokonalování základních házenkářských dovedností.

Kromě samotného trénování byl pro všechny zúčastněné připraven pestrý a zajímavý program s celou řadou různých soutěží a her (např. běh do vrchu, cross v lese, různé štafetové běhy, hry ve venkovním bazénu, raft atd.) o hodnotné ceny v podobě sladkostí a suvenýrů věnovaných sponzory házenkářského klubu.

Všichni hráči byli rozděleni do šesti družstev, která v průběhu celého soustředění bojovala o putovní pohár. Samozřejmě, že nechyběla ani tradiční a s napětím očekávaná noční stezka odvahy a závěrečný „táborák".

Zpestřením programu soustředění byla ukázka techniky dobrovolných hasičů z Jičína, ukázka první pomoci a předvedení vozidla rychlé záchranné služby z Jičína.

Doufejme, že kemp házenkářů byl dobrou přípravou pro nadcházející náročnou sezonu a přinese své ovoce v podobě kvalitních výsledků mládežnických družstev a dobré reprezentace města Jičína, podobně jako v uplynulém soutěžním ročníku.⋌(mž)