"Zpočátku to vypadalo, že na Bohemce vůbec neodstartujeme, variantou byl i start s mojí Škodou 130 L, ale nakonec došlo k dohodě a zapůjčení soutěžního Favorita od Vlastimila Čuřína. Se značkou Škoda Favorit jsem toho docela dost v minulosti najezdil, takže jsem se na návrat za volant tohoto vozu hodně těšil. Musel jsem si trochu zvykat na přední náhon a také na řízení bez posilovače," přibližuje své pocity Jindřich Štolfa.

"Při pohledu do startovní listiny nám bylo jasné, že umístění do desátého místa pro nás bude úspěchem a vše jsme tomu podřídili," připojuje se Zdeněk Hawel.

Foto: archív
Volejbalová Dřevěnice by se na začátku srpna měla uskutečnit

O čelo bojovali zejména Neumann, Kotrmon, Navrátil, Janota, Enge a vpředu se pohyboval i Hejhal. Zkušený Štolfa se rozjížděl a vyrovnanými výkony se postupně posouval vzhůru výsledkovou listinou. První den posádka zakončila třemi sedmými místy a celkově byla po první etapě a jedenácti erzetách desátá. I díky odstoupení několika favoritů nakonec náročnou soutěž dokončila na šestém místě, když se jim v neděli podařilo dosáhnout na erzetách dvakrát na šesté místo.

"Auto fungovalo naprosto bez chyb, připraveny byly pěkné, ale náročné erzety. Z celé soutěže mám výborný pocit, podařilo se nám zajet velmi dobrý výsledek. Prostě hodně vydařená soutěž", doplnil spokojený Štolfa.

Jičín – Derby s jasným vítězem. Dvanácté kolo krajského přeboru mužů nabídlo okresní duel Jičín – Lázně Bělohrad. I přesto, že se v podobných duelech smazávají rozdíly, mírným favoritem byli přece jenom domácí, a to jak vzhledem k postavení v tabulce, tak
Jičín v přípravě nestačil na Nový Bydžov

Překvapení na posádku čekalo i po vyhlášení výsledků. Původně vítězná posádka byla vyloučena a Štolfa s Hawlem si tak odvážejí z Mladé Boleslavi skvělou pátou příčku, třetí místo ve skupině a vítězství ve třídě E1.

"O takovém umístění se nám před startem ani nesnilo. Bylo to opět krásné svezení. Děkujeme celému týmu i sponzorům za podporu. Určitě se pokusíme letos ještě někde odstartovat,"zakončil hodnocení letošní Rally Bohemia Zdeněk Hawel.

Pavel Vydra