Na účastníky z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky čekají dny plné sportu, zábavy a aktivního odpočinku. Připraveno je mnoho tras s průvodcem v délce 25 – 100 km, lehkých až těžkých, na silnici i v terénu, besedy s cestovateli a cyklisty. Zajímavé budou i technické dny kola (seřízení kola), které mají přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Záštitu nad srazem převzala starostka městyse Pecka Hana Štěrbová.

Bližší informace k programu nám sdělil Josef Bergr, vedoucí cyklosrazu. „Chybět nebudou ani besedy s promítáním. Ve čtvrtek přijedou Marcel a Lenka Hrdličkovi, kteří jeli na kole na východ Rumunskem a Ukrajinou, v pátek to budou Peter Patz a Braňo Sýkora, ti se na kole vypravili ze Slovenska do Japonska po severní hedvábné stezce.“

Hodně také záleží na počasí, včera bylo ještě několik volných míst, pokud bude příznivé, pořadatelé očekávají naplněnou kapacitu rekreačního areálu. Snahou organizátorů je představit nejen Pecku, ale i Podkrkonoší. Individuálně i během společných vyjížděk mohou účastníci navštívit mnoho zajímavých míst, například zámek Kuks, vrch Zvičinu, zoologickou zahradu ve Dvoře Králové, vodní nádrž Les Království, město kamenné krásy Hořice či rodiště K. V. Raise.
„Snažili jsme se připravit bohatý program a zajímavé trasy, od těch nejlehčích až po nejtěžší“, dodává Josef Bergr. Připraveno jich je celkem šestnáct. Ta nejdelší měří 113 km s převýšením 867 m a účastníky zavede až na Špindlerovu Boudu. Organizátoři pamatovali i na starší a rodiny s dětmi trasami za přírodními památkami a krásami kraje K. J. Erbena, které vedou po komunikacích 2. a 3. třídy, polních a lesních cestách. Mediálním partnerem je Jičínský deník, který bude přinášet pravidelné informace. (jp)