To zaručuje účast jak české závodnické špičky, tak i zahraničních závodníků. Prozatím je v elitních kategorií mužů i žen přihlášeno přes 80 závodníků z 5 ti evropských zemí. Velkou účast slibují i mládežnické kategorie.

Favoritem mužského závodu je letos suverení Jan Nesvadba (ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR), který na domácích tratích nemá konkurenci. Přijede i biker Jan Škarnitzl , který se do cyklokrosu letos pustil velmi silně. V přechozím klání v Hlinsku skončil na 2 místě.

Mimo jiné se téměř na domácí trati představí silniční cyklista Jiří Polnický z hradecké stáje Elkov Author, pro kterého to je poslední sezona v profesionální cyklistice a závody v terénu se s bohatou kariérou rozloučí.
V dámském pelotonu vévodí Pavla Havlíková, která závodí v barvách Koperativy Jablonec nad Nisou. Další závodnice jsou též bikerkami, které si prodlužují sezonu. Je to Jitka Čábelická a Jana Czeczinkarová.
Jičínští závodníci sourozenci Kuntovi se jistě též kvalitně připraví na domácí závod.

V neděli pokračuje cyklokrosový víkend závody českého poháru masters. Na své si mohou přijít i jičínští bikeři. Pro mládež ročníků 2004 -2010 je připraven závod horských kol.    Petr Kordik

.Zdroj: .