Na startu byli opět zastoupeni i jičínští závodníci, a to kadet Lukáš Kunt (Remerx Merida Team Kolín), kadet Jiří Šorm (Carla Kupkolo) a junior Václav Vomáčko. V sobotu bylo na pořadu kritérium v Soběslavi. V kategorii kadetů se závod vydařil Lukáši Kuntovi (na snímku v čele), který ve třetině trati vyprovokoval únik tříčlenné skupiny a v závěrečném spurtu pak oba soupeře porazil. Získal nejvíce bodů a vyhrál tak celý závod.

Jirka Šorm aktivně pracoval v druhé skupině a vybojoval 14. místo. V kategorii juniorů byl hodně vidět Václav Vomáčko, který po celý závod držel druhou příčku. Bohužel se mu nepodařil poslední spurt a nakonec to bylo i tak skvělé sedmí místo.

Hned druhý den se jel v Zbraslavi u Brna další, tentokrát silniční závod jednotlivců. Na kadety čekalo 55 km. Lukáš Kunt chtěl napodobit sobotní únik, ale peloton si ho dokonale pohlídal a všechny pokusy vzdálit se soupeřům byly pokaždé zlikvidovány. Došlo tak na závěrečný spurt, ve kterém dojel Jiří Šorm na šestém a Lukáš Kunt na osmém místě. Tento výsledek mu zajistil celkové vedení v celém Českém poháru v silniční cyklistice.
Český pohár v silniční cyklistice pokračuje již tento víkend závody v Kyjově.⋌(mk)