Do hradecké haly v Třebši zavítá tuzemský gigant. Sokoli jsou navíc po druhé karanténě v krátké době, takže je jasné, kdo je obrovským favoritem. Byť Východočeši nedávno sehráli s velikánem vyrovnanou partii, kdy několikanásobného mistra nečekaně zaskočili (v poháru prohráli 75:80).

„Uvidíme, jak se dvě tréninkové pauzy takřka za sebou na naší hře podepíší. Chceme však navázat na skvělý zápas v Kolíně. Myslím, že Nymburk se od nás již nenechá zaskočit jako minule. My ale budeme bojovat, abychom ten náš výkon napodobili,“ říká kouč Královských sokolů Lubomír Peterka.

Hradečtí baskebalisté (v bílém) v sobotu vyrukují na mistrovský Nymburk.Hradečtí baskebalisté (v bílém) v sobotu vyrukují na mistrovský Nymburk.Zdroj: Luboš Lorinc„I díky našim posledním výsledkům však můžeme nastoupit do zápasu se sebevědomím. Nyní již víme, že i s mistrovským týmem můžeme hrát vyrovnaně. Uvidíme, co s námi provede další karanténa, již třetí v sezoně. Ty už se pro nás stávají tak trochu rutinou. Věřím, že se s tím vyrovnáme stejně dobře jako posledně,“ dodal Peterka.

Hradečtí baskebalisté (v bílém) v sobotu vyrukují na mistrovský Nymburk.Hradečtí baskebalisté (v bílém) v sobotu vyrukují na mistrovský Nymburk.Zdroj: Luboš LorincHradečtí naposledy uloupili cenné vítězství v Kolíně (80:86). Díky tomu se dostali již na 5. místo tabulky. Ta je však velmi vyrovnaná. Východočeši to teď navíc nebudou mít vůbec jednoduché, neboť utkáním s Nymburkem jim začíná sekvence čtyř zápasů během osmi dnů se soupeři z první trojky tabulky.

Nymburský tým je hegemonem českého basketbalu. Nejvyšší soutěž vyhrál již 17x v řadě (od roku 2004). Pravidelně se také účastní evropské Ligy mistrů. Na jeho soupisce jsou čeští reprezentanti doplněni o kvalitní zahraniční akvizice.