Zatím vcelku očekávaný scénář má čtvrtfinálová série play off mezi vítězem a osmým celkem základní části.

Velký favorit na postup i celkové prvenství, plzeňský Talent, v domácím prostředí dokázal dvakrát porazit Jičín a po výsledcích 26:23 a 34:24 se ujal vedení v sérii 2:0 na zápasy.

V zítřejším třetím duelu tak může tým Martina Šetlíka stvrdit postup do semifinále soutěže. Jičínští ale budou v sobotu od 18 hodin jednoznačně proti a pro delší sérii a vynucení si dalšího domácího střetnutí, které by se případně hrálo v neděli od 18 hodin, udělají maximum.

A jak vidí nejbližší utkání oba tábory?

Jičín předvedl v prvním zápase v Plzni dobrý výkon zápas a prohrál „jen" o tři branky. Na tomto výkonu chce stavět jeden z trenérů mužstva Petr Babák. „Jako rozhodující se ukázaly výkony brankáře Jana Štochla, na něhož jsme nenašli recept. Druhý zápas už byl z naší strany méně povedený, a tak se doma musíme vrátit k tomu, co jsme hráli v sobotu. Byli bychom rádi, kdyby u nás Plzeňští museli přenocovat, ale na druhou stranu to bude proti mistrovi těžké. Plzeň je hodně silná," má jasno jičínský kouč. „Musíme eliminovat jejich rychlé protiútoky a střelbu z pozice spojek. Statistika ovšem mluví proti nám. V průběhu sezony jsme doma zbytečně ztráceli body. Nebyly to sice špatné zápasy, ale dlouhodobě se trápíme střelecky. Zkusíme to zlomit," dodal Petr Babák.

V úvodních dvou čtvrtfinálových zápasech do hry nezasáhla ústřední postava a kapitán týmu Martin Bareš, který si už v posledním kole základní části v Hranicích poranil kotník. Po druhém utkání v Plzni měl drobné zdravotní trable také Ondřej Šulc. „Martin s největší pravděpodobností nenastoupí. ještě ani netrénoval s týmem a nebylo by to rozumné, aby do hry zasáhl. Co se týče Ondry, tak ten by měl být k dispozici," vyjádřil se ke zdravotnímu stavu svých opor druhý z jičínských trenérů Aleš Babák.

„Musíme se dobře připravit. Víme, že venkovní zápasy od nás nebyly optimální, to teď musíme hodit za hlavu. Je play off, musíme jet na sebe a doufám, že to zvládneme. Je třeba hrát neustále nadoraz," řekl před utkáním Jakub Tonar, levá spojka Plzeňských.

Čtvrtfinále play off

Sobota 1. dubna: HBC Ronal Jičín Talent M.A.T. Plzeň (18.00 hodin). Neděle 2. dubna (18.00 hodin) případný 4. duel série v Jičíně.