Na palubovce velkého favorita série se představí Jičín, když první dva duely hraje v Karviné, kde nevyhrál už od roku 2012.

Proto bude do čtvrtfinálové série s druhým celkem základní části, vstupovat jako jasný outsider.

Pro Karvinou v letošní sezoně mluví i vzájemné zápasy. Oba dva totiž svěřenci trenéra Marka Michaliska vyhráli. Nejprve na domácí palubovce 30:23. V Jičíně se poté hrálo vyrovnaněji utkání, ale nakonec se radoval znovu favorit, když vyhrál 28:24.

„Máme výhodu, že začínáme doma, ale Jičín bude i tak hodně nepříjemný soupeř. Je to pohyblivý a běhavý celek. Ve svém středu mají ostřílené borce jako je Ondra Šulc,“ uvedl pro stránky házenkářského svazu právě Michalisko.

Jičín se bude v Karviné snažit překvapit. Výhodou pro něj může být fakt, že nemá co ztratit a sezonní cíl postupem do play off splnil.
„Rozhodně nic nevdáváme. Pojedeme se tam poprat o co nejlepší výsledek. Každý se dá porazit,“ říká před prvním utkáním trenér jičínského Ronalu Petr Mašát. Karviná bude spoléhat především na gólmana Nemanja Marjanoviče a Michala Brůnu na spojce. „Jsme papírově v pozici outsidera. Karvinou požene vyprodaná hala, ale budeme se snažit domácí zaskočit a znervóznit. K případnému úspěchu budeme muset podat výkon za hranicemi svých možností. Je to sport a navíc play-off. Stát se může cokoliv,“ dodává před čtvrtfinále Mašát.

Třetí zápas v Jičíně se poté bude hrát příští sobotu od 18 hodin a případné čtvrté utkání bude na programu v neděli.

Šulc: Karviná má nejlepší formu, ale pokusíme se ji překvapit a vyhrát

V posledních utkáních základní části jasně dokazoval, že je tahounem svého týmu, když se Ondřejovi Šulcovi (na snímku) dařilo střelecky. Navíc zakládal akce svého týmu. Skvěle dirigoval rozhodující utkání o postup s Frýdkem-Místkem. A měl by být největší hrozbou pro tým Karviné.

Ve čtvrtfinále play off vás čeká Karviná. Asi jeden z nejméně oblíbených soupeřů?
Bohužel je to tak. Přáli jsme si tým z Čech, ale nakonec to vyšlo tak, že budeme hrát s Karvinou, což bude rozhodně jeden z nejtěžších soupeřů, možná úplně nejtěžší.

Mrzí o to více, že jste prohráli v posledním kole v Kopřivnici a jdete právě na Karvinou.
Za mě je to rozhodně škoda, protože si myslím, že Karviná má asi nejsilnější tým. Navíc třeba v Lovosicích jsme si dokázali, že se dali porazit, takže je to smůla, ale rozhodně nic nevzdáváme.

Muže pro vás být výhodou, že soupeř bude v sérii jasným favoritem?
Možná ano. Může se stát, že by nás podcenili, ale nemyslím si to. Bude to s nimi rozhodně velice těžké.

V čem má podle vás Karviná takovou kvalitu?
Dá se říct, že v létě poskládali nový tým, který je založený na Michalovi Brunovi. A na brankáři Nemanja Marjanovičovi. Ale také mají skvělé spojky. Jejích síla je přesně v tom, jak mají tým výborně a silně poskládaný. Podzim jim tolik neseděl, než se sehráli, ale jaro jim vyšlo skvěle a myslím, že mají největší formu.

Vy jste měl během sezony problémy se zraněním, už jste v pořádku?
Ano, cítím se dobře. Jsem připraven.

Připravovali jste se na čtvrtfinálovou sérii nějak speciálně?
Minulý týden jsme spíše nabírali kondici. Teď už se připravujeme i na taktické věci.

Ideální scénář čtvrtfinále?
Vyhrát hned první utkání a dostat se na koně. Třeba překvapíme.